-
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Kézilabdatábor gyerekeknek
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezi nyári kézilabdatáborait az Alba Fehérvár KC, melyekre a 2012-2019 között született lányok jelentkezését várják. A határidő május 31-e.
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Újabb öttusa világverseny lesz Székesfehérváron
A Nemzetközi Öttusa Szövetség (UIPM) kongresszusának döntése nyomán Székesfehérvár rendezheti 2017-ben a sportág junior világbajnokságát. A város legutóbb 2013-ban volt házigazdája junior vb-nek, tavaly pedig felnőtt Eb-t szervezett.
2015.11.09. 15:33 |
A Nemzetközi Öttusa Szövetség (UIPM) kongresszusának döntése nyomán Székesfehérvár rendezheti 2017-ben a sportág junior világbajnokságát. A város legutóbb 2013-ban volt házigazdája junior vb-nek, tavaly pedig felnőtt Eb-t szervezett.

A hétvégi tajvani kongresszuson a tagszervezetek száma 109-re emelkedett, miután a UIPM felvette soraiba a bermudai, az afganisztáni, az indonéziai, a benini, a madagaszkári és a kolumbiai szövetséget.
A hazai öttusázók jövő hétfőtől három héten át Tatán készülnek a 2016-os versenyidényre. Akad majd olyan időszak is ebben a periódusban, amikor 70 körüli lesz az edzőtáborozók létszáma, mivel a legjobb hazai felnőtt és junior versenyzők mellett "felbukkannak" angolok, franciák, olaszok, írek és ukránok, de még finn öttusázó is bekapcsolódik majd a tréningekbe.
A székesfehérvári öttusázók közül Kovács Sarolta már olimpiai kvóta birtokában készülhet a 2016-os feladatokra, kiemelten természetesen a legnagyobb versenyre, a riói ötkarikás játékokra.