-
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Új műsor a Los Andinos Együttessel
Élőzenés koncertet ad a Los Andinos Együttes december 6-án, szombaton 18.00 órai kezdettel a Köfém Művelődési Házban. A Székesfehérváron alapított, több mint 40 éves múltra visszatekintő zenekar egy új műsorösszeállítással, pezsgő dél-amerikai muzsikákkal és az elmaradhatatlan kiváló hangulattal örvendezteti meg a közönséget.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Újabb nemzetközi jazz sztár lép fel az Egyházmegyei Látogatóközpontban
Újabb nemzetközi jazz sztár érkezik Székesfehérvárra Tobias Delius személyében.
A jazzmuzsikus Oxfordban született, Amszterdamban szerzett nemzetközi elismertséget, majd Berlinbe költözött, ahol idén neki ítélték a nagyon komoly elismerésnek számító Berlin Jazz Prize díjat. A világ minden táján turnézó Delius pályafutása során saját zenekarai mellett olyan zenészekkel dolgozott együtt, mint például Hamid Drake, Steve Lacy, Louis Moholo, Bill Frisell, Mark Feldman, a Trio Clusone, Misha Mengelberg, Han Bennink, Jeb Bishop vagy Ray Anderson.
Ajtai Péter, a hazai avantgárd zene meghatározó alakja és Miklós Szilveszter, a kortárs jazz kiemelkedő képviselője mindig méltó társai a nagy nemzetközi zenészeknek!
A közönség egy igazán különleges élményben részesül, amikor a klasszikus dzsessz elemei keverednek a modern, avantgárd hangzásokkal, és a szaxofon, a nagybőgő, valamint a dob együttes ereje teljesen új dimenziókat nyit meg.
A november 27-én 19.00 órakor a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum Látogatóközpontban fellépő trió koncertjére jegyek 3500 forintos áron kaphatók a helyszínen, elővételben pedig a Barátok boltjában (Székesfehérvár, Lakatos utca 7.), a Barátok kávézó és teázóban (Székesfehérvár, Városház tér 4.), vagy online. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak a koncertre!
