-
A fiatalokra épít a FIVOSZ
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete tovább erősíti közösségét: Tóth Zita személyében új alelnökkel bővül a csapat, amelynek célja változatlanul a fiatal vállalkozók támogatása, edukációja és közösségbe szervezése.
2026.05.01. -
Partnerségi megállapodás
Együttműködési megállapodást kötött a Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Pro Albensis Üzleti Szolgáltató Nonprofit Kft. közreműködésével. A szakmai rendezvények kölcsönös támogatása, közös egyetemi programok szervezése, valamint pályaorientációs együttműködés is része annak a partnerségi törekvésnek, amely újabb lendületet adhat Fejér vármegye gazdasági és műszaki életének.
2026.04.25. -
Lányok napja a robotika világában
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara idén is csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz. Interaktív előadások, kvízjátékok várták a 12 év feletti résztvevőket, hogy megismerhessék a 21. század informatikai, mérnöki és menedzsment kihívásait. A közel harmincfős csapat betekintett az egyetemen folyó képzésekbe, és tartalmas sétát tett a Mobil robotika és a Virtuális valóság laborokban is.
2026.04.23. -
VOSZ fórum a Sóstón
Székesfehérvár idei évi költségvetése, a város gazdasági tervei és a közvetlen uniós forráslehetőségek voltak a központi témák a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által útjára indított vállalkozói fórumsorozat második találkozóján. Szó volt útfejlesztésekről, közösségi közlekedésről és a szakképzésről is.
2026.04.22.
Újabb mérföldkő a szakképzés fejlesztésében – korszerű tanműhely a Vörösmartyban
A legmodernebb, ipari gázkazánokkal, gázberendezésekkel, mérőműszerekkel szerelték fel a Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnázium és Szakközépiskola épületgépészeti tanműhelyét, melynek ünnepélyes átadásával zárult az intézményben rendezett Európai Szakképzési Hét. A berendezéseket az ipari fűtéstechnikával évtizedek óta foglalkozó, székesfehérvári székhelyű Pakole Trade Kft. gyártotta és biztosította az iskola számára.
Mészáros Attila alpolgármester kiemelte, hogy Fehérvár életében is fontos fejlesztésről van szó, hiszen a város jövője múlik azon, hogy hogy milyen tudással és gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakemberek kerülnek ki az iskolákból, és helyezkednek el a munkaerőpiacon. Székesfehérvár alpolgármestere köszönetet mondott az intézménynek a nyitottságért és a Pakole cégnek a segítségért. Mészáros Attila alpolgármester örömét fejezte ki, hogy az elmúlt években egyre nyitottabbak a helyi vállalatok az intézményekkel való közös munkára és sok olyan együttműködés van már Székesfehérváron, mint ami a mai napon is létrejött.
Kovács Gyula, a Pakole Trade Kft. alapítója felidézte, hogy 1991-ben alapították a céget és jól eső érzés, hogy van érdeklődés a fiatalok részéről a gázipari szakma iránt. Kiemelte, hogy amikor a szakmát kezdte, akkor 50 évet jósoltak a gáz-korszaknak, ami azonban azóta is tart és a jövőben is nagy szükség lesz javító és karbantartó szakemberekre.
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum nevében dr. Udvardyné Zsadon Zsófia fejezte ki a város, a Pakole Trade Kft. és az iskola nyitottságáért és együttműködéséért.