Újabb lépést tett a bajnoki döntő felé az Alba Volán-FeVita

Az Alba Volán-FeVita várhatta nyugodtabban a Borsodi Jégkorong Liga elődöntőjének második összecsapását, hiszen a play-off nyitányán nem túl megerőltető játékkal is könnyedén verte a Csíkszeredai Sportclub együttesét, komoly lépést téve az idei finalista tagság felé. Az elődöntőben azonban háromszor kell nyernie a végső harcra igyekvőnek, így Jan Jasko alakulatának a második fehérvári mérkőzésen is a kötelező volt nyernie. Persze a Csíkszereda sem akart csupán statisztaként tevékenykedni a magyar bajnokságban, s a kozmetikázásra törekedtek a román bajnoki címre is esélyes csíkiak. Alba Volán-FeVita – Sportclub Csíkszereda  4-1 (2-0, 2-0, 0-1)

2007.02.15. 20:41 |

A Volán azonban sok esélyt most sem adott a Sportclubnak, a találkozó elején a vendégek játszottak emberelőnyben, mégis a fehérváriak szereztek gólt, Palovcik kapu mögül visszatett korongját Michal Stastny ütötte a hálóba. Nem sokkal később már két találat volt a Volán előnye: Palkovics baloldalról középre küldött korongjára Kovács Csaba remek ütemben érkezett és kapásból kilőtte a balsarkot, 2-0. A harmad második felében a Csíkszereda játékosai is magukra találtak, egyre többször veszélyeztettek, de nem tudtak túljárni Budai Krisztián eszén.

A folytatásban sem változott a játék képe, a Volán irányított, Fodor és Holéczy is megtornáztatta Kucera kapust, a csíki csapat játékosai pedig rettentő enervált játékot produkáltak, melynek eredményeként az emberfórokat is elpuskázták. A 30. percben éppen a büntetőpadról korcsolyázott vissza a jégre Michal Stastny, amikor Palovcik játszotta elé a korongot, és a szlovák szélső nem hibázott, saját maga második, a Volán harmadik gólját jegyezhette. Nem sokkal később kettős emberelőnyben hokizhattak a hazaiak, azonban a dupla fór kihasználatlanul maradt, de a szimpla előnyt már gólra váltották a kék-fehérek. A 36. percben Anton Poznik eresztette meg szokásos bombáját a kékvonalról, s a lövést nem védhette a kapus, 4-0.

A harmadik harmadban villámrajtot vett a Sportclub, a játékrész 31. másodpercében Filip passzából a szlovák légiós Kavulic mattolta Budait. A folytatásban aztán alábbhagyott a vendégek lendülete, megint a Volán rohamozott többet, de a hálók már nem rezdültek, helyükön voltak a kapuvédők. A két csapat fehérvári mérkőzésein megszokott állandósult, hiszen megint 4-1 lett a találkozó végeredménye, mely győzelemmel az Alba Volán-FeVita egyetlen lépésnyire közelítette meg a bajnoki döntőt. Az utolsó győzelmet pedig február 26.-án vagy 27.-én Csíkszeredán kellene begyűjteni.

Alba Volán-FeVita – Sportclub Csíkszereda  4-1 (2-0, 2-0, 0-1)