-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Újabb lakótelepek kapcsolódnak be a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszerbe
A családi házas övezetekben nyár eleje óta gyűjtik külön a műanyag és a papír hulladékot, és Fehérvár tömbházas övezetének felében is elérhető már a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszer. Március - április hónaptól újabb háztartások kapcsolódhatnak be, többek között a Rádió út -Sóstó lakótelepről, a Vásárhelyi úti lakótelepről, a Tóvárosról, a teljes Palotaváros területéről, az Õsz. u-Mancz J. utca környékéről és az Ybl lakótelepről is elszállítják a szelektíven gyűjtött hulladékot.
2010.03.03. 12:58 |
A családi házas övezetekben nyár eleje óta gyűjtik külön a műanyag és a papír hulladékot, és Fehérvár tömbházas övezetének felében is elérhető már a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszer. Március - április hónaptól újabb háztartások kapcsolódhatnak be, többek között a Rádió út -Sóstó lakótelepről, a Vásárhelyi úti lakótelepről, a Tóvárosról, a teljes Palotaváros területéről, az Õsz utca -Mancz J. utca környékéről és az Ybl lakótelepről is elszállítják a szelektíven gyűjtött hulladékot.Damsits László, a Környezetvédelmi és Kommunális Iroda munkatársa elsőként a jogszabályi hátteret ismertette: a hulladékgazdálkodási törvény meghatározza, hogy a csomagolási hulladékokat megfelelő arányban és nagyságrendben újra kell hasznosítani. A törvényi előírás szerint a lerakásra kerülő hulladékok mennyiségét folyamatosan csökkenteni kell, a lehető legjobb módszer erre, ha már a gyűjtés közben szelektív módszert alkalmaznak. Damsits László elmondta, hogy 2012-től az unió is kötelez bennünket a csomagolóanyagok 60%-ának visszagyűjtésére. A visszavételi kötelezettség alapján 2012 december 31-ig el kell érni, hogy a hulladékká vált csomagolóanyagok tömegének legalább 60%-a hasznosításra vagy energiahasznosítás mellett elégetésre kerüljön, és legalább 55%-a anyagában kerüljön hasznosításra. Ennek aránya pl. a műanyag esetében 22,5%, papír és karton, valamint üveg esetében pedig 60% kell, hogy legyen.
Piber Olivér, a Depónia Kft. haszonanyag-gazdálkodási vezetője szerint a családi házas övezetekben az emberek mindössze 10-15%-a használja a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszert, reményeik szerint idén növekedni fog ez a szám. Az idei kihelyezésekről elmondta, hogy a tömbházas övezetekben az első ütem lezajlott, március-április hónapban pedig a Rádió út -Sóstó lakótelepről, a Vásárhelyi úti lakótelepről, a Tóvárosról, a teljes Palotaváros területéről, az Õsz utca -Mancz J. utca környékéről és az Ybl lakótelepről is elszállítják a szelektíven gyűjtött hulladékot.