Újabb kínos vereség, a TF-től kapott ki idegenben az Alba Fehérvár

A kosárlabda bajnokság alsóházában újabb idegenbeli vereséget szenvedett el az Alba fehérvár. A szezonban korábban csak három győzelmet szerző budapesti Tehetséges Fiatalok ellen a meccs második felében bukott el az Alba, amely nagyon rossz százalékkal célzott mezőnyből.
2019.04.24. 20:09 |

Bár a két csapat szezonbeli mindhárom meccsét tükörsimán nyerte a Fehérvár (113-51-re, 102-78-ra és 91-76), nagyon fogadkozott a sereghajtó, hogy története során először szeretné legyőzni az Albát. A találkozónak már nem volt tétje, hiszen Jesús Ramírez együttese már korábban bebiztosította bennmaradását, a fővárosiak pedig pályahátrányból kezdik a Szeged elleni play outot.

A vendégek számára már a szezon hátralévő részében az a legfontosabb, hogy lehetőséget biztosítsanak fiatalabb, illetve a szezon során kevesebb szerephez jutó játékosainak, így kezdhetett Keller és Peringer is. Nem volt túl magas a színvonal, az első negyed után néggyel, a félidőben héttel vezetett az Alba. Ekkor még semmi jel nem utalt arra, hogy meglepetés születik. Persze egyáltalán nem szakadt le a TF, Clark és McLane vezérletével egy kicsit faragott is a hátrányán a záró játékrész előtt (46-49). Semmi nem dőlt el.
7-2-es szériával fordított Ales Pipan csapata, az Alba teljesen elveszítette a fonalat, innentől már a budapestiek irányítottak. A hajrát is lehozták a hazaiak, akik ezzel újabb történelmi – nem mellesleg önbizalom növelő – sikert könyvelhettek el.

Serco-TF-BP - Alba Fehérvár 70-65 (15-19, 15-18, 16-12, 24-16)
Alba: Cabezas 5/3, Keller 2, Freeman 6, Peterson 14, Peringer 5. Csere: Tóth P. 9/3, Heath 10, Filipovity 9/3, Takács Mi. 3/3, Takács Ma. 2, Varga -.

Forrás: bball.1.hu