Újabb győzelmével már biztosan Hungarian Bowl-résztvevő a Fehérvár Enthroners

Ismét legyőzte a Győr Sharks csapatát a Fehérvár Enthroners, ezúttal 28-7-re. Ezzel eldőlt, hogy a hazai ameikai-futball liga döntőjében a fehérváriak lesznek az egyik résztvevők. Másodszor jutott be a Hungarian Bowlba az Enthroners.
2021.06.12. 21:23 |

A szombat délutáni mérkőzés tétje nem kevesebb volt, mint hogy győzelmük esetén a többi mérkőzés eredményétől függetlenül bejutnak a döntőbe Koronázók. Ennek megfelelően Rashad Still elkapása után hamar 7-0 lett a Koronázóknak. A következő driveból azonban Benedek László egyenlíteni tudott. Az első félidőt az egész mérkőzésen kiválóan játszó Tóth Levente TD-je zárta le, 14-7-es félidővel vonultak a szünetre a csapatok.

A második félidő ismét egy Still TD-vel indult,  A biztos vezetés tudatában a már szokásos Fehérvári gameplan következett, Novakov és Tóth futásaival morzsolta az órát az Enthroners. A Koronázók védelme a hetek óta kiváló formában lévő Gyarmati Máté vezetésével kétszer is négy kísérlet után parancsolta le a győri támadóalakulatot, és a mérkőzés legjobbja, a Fehérváriak irányítója Erős Márk egy futott TD-vel zárta le az ütközetet, Beretka javítva múlt heti betlijét zsinórban a negyedik extráját is magabiztosan értékesítette.

28-7-es magabiztos győzelmével harmadik HFL évében másodszor Hungarian Bowl résztvevő a Fehérvár Enthroners, a július 10 -i döntőben ellenfele pedig a jövő heti Wolves-Sharks mérkőzés győztese les - tudósított facebook-oldalán az Enthroners.