-
Királyok a Belvárosban
A Székesfehérvári Királyi Napok felvezető rendezvénysorozata, a Királyok a Belvárosban újabb látványos programmal várta a közönséget szombaton kora este. Folytatódott a Királyok a Belvárosban programsorozat, ahol ezúttal Szent Erzsébet, Szent Margit, Asztrik érsek és II. András várta az érdeklődőket, a Tabulatúra régizene-együttes és a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének vitézei kíséretében.
2026.08.01. -
Csabai Pétert köszöntötték
Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.
2026.07.31. -
Vadszeder-gyűjtés elhalasztva
A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.
2026.07.31. -
Ételosztás augusztusban
Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.
2026.07.31.
Újabb gasztronómiai színfolt Fehérváron - Sushi és wok bár nyitott a Fő utcán
Teljesen új köntösbe öltöztettük az éttermet és szerintünk egyfajta hiánypótlás is ez a Belvárosban. Arra számítunk, hogy olyanok is megtalálnak majd bennünket, akik nem jártak a Fehér Palotába a Five X-be és ezáltal egy új vendégkörnek is elérhető lesz az étterem - mondta Kelemen Barna tulajdonos.
Nem csak sushival foglalkozunk, hanem egy japán étterem vagyunk, ahol a rámen levestől a wokban készült ételeken át a sushiig minden megtalálható. Az elsődleges az, hogy kiemelten figyelünk az alapanyagok minőségére, szívvel és precízen csináljuk és törekszünk a tökéletességre - hangsúlyozta Szén Róbert tulajdonos, séf.
Először Siófokon nyitottak éttermet a tulajdonosok, majd Fehérváron a Five X mellett voltak két évig és úgy döntöttek, hogy most a Fő utcára költöznek. Elmondták, hogy gyakorlatilag a kovid alatt indultak, hiszen nem zártak be, hanem elkezdték a kiszállítást Székesfehérváron és kialakult egy olyan vendégkörünk, akik már a nyitástól kezdve velük vannak.
Külön örülök annak, hogy egy újabb gasztronómiai színfolt nyílt Székesfehérvár Belvárosában a Fő utcán - mondta Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere az étterem megnyitóján. A rendezvényen elmondta, hogy jövőre is térítésmentesen szeretné adni a belvárosi teraszoknak a közterületet az önkormányzat. "Nem a bevétel a legfontosabb a város számára, hanem a Belváros hangulata." Mint mondta a város iránti bizalmat jelzi az, amikor egy ilyen étterem megnyílik, hiszen a tulajdonosok bíznak fehérváriak közösségében.
Az étteremben hétköznaponként 8-10 fő dolgozik, a csapat stabil, hiszen minden dolgozónknak szenvedélye a japán konyha és gasztronómiai kultúra.