-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Kötelező a maszk!
Közösségi oldalára feltöltött üzenetben hívja fel a figyelmet a kórház, hogy az egészségügyi intézmény területén nem pusztán ajánlott, kötelező maszkot viselni. Az intézkedés 2025. december 12-től lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház székhelyén és valamennyi telephelyén és visszavonásig érvényes.
2026.01.29. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28.
Újabb fejlesztések hat Fejér megyei településen több mint 640 millió forintból
A jelenlegi döntéshozatali folyamat zárása közeledtével, Törő Gábor, Tessely Zoltán és Varga Gábor országgyűlési képviselők, valamint dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos azzal keresték fel, Dr Molnár Krisztiánt, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökét, hogy a maradék forráslehetőségek figyelembe vételével vizsgálják meg, hogy a megyében melyik településeknek lehet még további forrást biztosítani. Lehetőség szerint olyanoknak, amelyek eddig nem részesültek támogatásban vagy a településen a helyi közösség érdekeit szolgáló fontos beruházás nem valósulhatott meg.
Ez alapján, az ő kezdeményezésükre, a Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatóságának vezetőjével folytatott egyeztetés eredményeként 6 megyei település valósíthat meg összesen mintegy 641,5 millió forintból új fejlesztéseket:
épületenergetikai fejlesztésekre Mány Község Önkormányzata 198 millió forintot, Bicske Város Önkormányzata 121,5 millió forintot, egészségügyi alapellátás fejlesztésére Sárbogárd Város Önkormányzata 40 millió forintot, Sárosd Nagyközség Önkormányzata és Kulcs Község Önkormányzata 100-100 millió forintot, a szociális alapszolgáltatások fejlesztésére Iszkaszentgyörgy Község Önkormányzata mintegy 82 millió forintot fordíthat.