-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Új vízszállító tűzoltóautója van a Székesfehérvári Tűzoltóságnak
Tíz darab, egyenként 55 millió forint értékű vízszállító járművet adtak át a tűzoltóságok részére pénteken délelőtt az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság székhelyén. Fejér megyéből egyedül a székesfehérvári tűzoltóság vehetett át egy ilyen vízszállítót. Az új járműre már nagy szüksége volt a székesfehérvári tűzoltóságnak, a Renault-val a régi Rába vízszállítót váltja ki a parancsnokság. Az új vízszállítót Molnár Erik tű. alezredes, a székesfehérvári tűzoltóság megbízott parancsnoka és Pénzes Mihály, Székesfehérvár alpolgármestere vette át. Képek az átadásról!
2007.08.11. 08:45 |
Vízszállításra és oltásra is alkalmas járműveket kapott pénteken tíz tűzoltóparancsnokság. Az új kocsik összértéke félmilliárd forint. A beszerzés a biztosítók tűzvédelmi hozzájárulásából és az önkormányzatok, vagy éppen a parancsnokság önrészéből valósult meg. Képek az átadásról!
A Renault Kerax gépkocsi 6900 liter vizet szállít, és gyorsbeavatkozóval is felszerelték (ez azt jelenti, hogy a tűzoltók miután kiérkeztek a tűzesethez azonnal el tudják kezdeni az oltást, sugárszerelés nélkül). Az új járműre már nagy szüksége volt a székesfehérvári tűzoltóságnak, a Renault-val a régi Rába vízszállítót váltja ki a parancsnokság. A Renault-t egy 2005-ben benyújtott pályázat útján 12,5 millió forintos önrésszel szerezte be a tűzoltóság. Az új vízszállítót Molnár Erik tű. alezredes, a székesfehérvári tűzoltóság megbízott parancsnoka és Pénzes Mihály, Székesfehérvár alpolgármestere vette át dr. Ujhelyi Istvántól, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkárától.

A járművek egyenként 50 millió forintba kerültek. A tűzvédelmi törvény szerint a vagyonbiztosításokból a biztosítókhoz befolyó pénz egy százaléka a tűzoltóságnak jár, az új kocsikat ebből vették. Tíz város: Budapest, Pécs, Szekszárd, Körmend, Dabas, Kecskemét, Ózd, Székesfehérvár, Veszprém és Nagykőrös kapott egyet-egyet.
(Fotó: Bisztricz Anett)
A Renault Kerax gépkocsi 6900 liter vizet szállít, és gyorsbeavatkozóval is felszerelték (ez azt jelenti, hogy a tűzoltók miután kiérkeztek a tűzesethez azonnal el tudják kezdeni az oltást, sugárszerelés nélkül). Az új járműre már nagy szüksége volt a székesfehérvári tűzoltóságnak, a Renault-val a régi Rába vízszállítót váltja ki a parancsnokság. A Renault-t egy 2005-ben benyújtott pályázat útján 12,5 millió forintos önrésszel szerezte be a tűzoltóság. Az új vízszállítót Molnár Erik tű. alezredes, a székesfehérvári tűzoltóság megbízott parancsnoka és Pénzes Mihály, Székesfehérvár alpolgármestere vette át dr. Ujhelyi Istvántól, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkárától.

A járművek egyenként 50 millió forintba kerültek. A tűzvédelmi törvény szerint a vagyonbiztosításokból a biztosítókhoz befolyó pénz egy százaléka a tűzoltóságnak jár, az új kocsikat ebből vették. Tíz város: Budapest, Pécs, Szekszárd, Körmend, Dabas, Kecskemét, Ózd, Székesfehérvár, Veszprém és Nagykőrös kapott egyet-egyet.
(Fotó: Bisztricz Anett)