-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Új tűzoltóautót kapott Székesfehérvár
Egy új, könnyű kategóriás műszaki mentőszert kapott a székesfehérvári tűzoltó-parancsnokság, mely a tűzoltók hatékonyabb bevatkozását segíti a műszaki mentések során. Dr. Lamperth Mónika belügyminiszter pénteken több mint egy milliárd forint értékben adott át gépjárműveket és más technikai eszközöket a tűzoltóknak, a katasztrófavédelmi és polgári védelmi szakembereknek. Ezzel egybekövte a belügyminiszter Magyarország katasztrófavédelmi stratégiájáról, a kapcsolódó szervezeti korszerűsítésről és technikai fejlesztésről tartott sajtótájékoztatót.
Egy új, könnyű kategóriás műszaki mentőszert kapott a székesfehérvári tűzoltó-parancsnokság, mely a tűzoltók hatékonyabb bevatkozását segíti a műszaki mentések során. Dr. Lamperth Mónika belügyminiszter pénteken több mint egy milliárd forint értékben adott át gépjárműveket és más technikai eszközöket a tűzoltóknak, a katasztrófavédelmi és polgári védelmi szakembereknek. Ezzel egybekövte a belügyminiszter Magyarország katasztrófavédelmi stratégiájáról, a kapcsolódó szervezeti korszerűsítésről és technikai fejlesztésről tartott sajtótájékoztatót.
Lamperth Mónika rámutatott, hogy az EU- csatlakozás kapcsán stratégiai változásokat tart szükségesnek. Ezért elrendelte a konkrét és az új helyzethez igazodó tervek elkészítését a potenciális veszélyforrások kezelésére, az ehhez szükséges vészhelyzeti tartalékok képzésére, a tűzoltók anyagi biztonságának megteremtésére és a feladatokhoz szükséges pótlólagos források feltárására. A miniszter jelezte, hogy az OKF szakterületét érintően 100-150 fős létszámcsökkentést kell végrehajtani, de ez a végrehajtói állományt nem érintheti.
A sajtótájékoztató után a belügyminiszter a szakmai fejlesztési program alapján mintegy 1 milliárd forint értékben 13 új, tűzoltáshoz és műszaki mentéshez is használható – különböző típusú – gépjárművet, 780 légzésvédelmi felszerelést adott át az érintett hivatásos tűzoltóságoknak, és több mint 100 millió forintos költséggel korszerűsített 18 veszélyhelyzet-felderítő gépjárművet vehettek át a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok képviselői.