Új tűzoltóanyagot mutattak be Székesfehérváron

A Székesfehérváron bemutatott oltóanyag különlegessége, hogy a hagyományos szerekkel ellentétben csak természetes enzimeket tartalmaz, így használatakor nem roncsolja a környezetet, és alkalmazásával az olajszennyeződés maximum 14 nap alatt teljesen elbomlik. A környezetbarát oltóanyag hatékonyságát égő olajfolt és gumiabroncsok, valamint autótűz oltásával mutatták be. A bemutatóra számos hazai hivatásos és önkéntes tűzoltóságtól érkeztek érdeklődők.
2007.07.31. 07:14 |
 A Székesfehérváron bemutatott oltóanyag különlegessége, hogy a hagyományos szerekkel ellentétben csak természetes enzimeket tartalmaz, így használatakor nem roncsolja a környezetet, és alkalmazásával az olajszennyeződés maximum 14 nap alatt teljesen elbomlik. A környezetbarát oltóanyag hatékonyságát égő olajfolt és gumiabroncsok, valamint autótűz oltásával mutatták be.

 A bemutatóra számos hivatásos és önkéntes tűzoltóságtól érkeztek érdeklődők, többek között Szekszárdról, Szigetszentmiklósról, Tatabányáról, Dunaújvárosból, Sárbogárdról, Paksról, Bicskéről, Mórról, Polgárdiból, Böhönyéről.

Közélet

  1. Étkezési kártya az iskolákban

    A régi, papírlapú rendszer helyett gyorsabb, egyszerűbb rendszerben: egy RFID-kártya „lecsippantása” után kapják meg szeptembertől az ebédjüket azoknak a székesfehérvári iskoláknak a diákjai, ahol a közétkeztetést a Székesfehérvári Intézményi Központ biztosítja. Az étkezési kártya működéséről szerdán sajtótájékoztatón számolt be Mészáros Attila alpolgármester, Vörös Csaba, a SZIK főigazgatója és Földi Zoltán, a Felsővárosi Általános Iskola igazgatója.

    2026.08.26.
  2. Szakmai tanévnyitó

    Tizedik alkalommal adott otthont a Városháza Díszterme a Fejér Vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferenciának. Az eseményen Sipos Imre, az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium köznevelésért felelős helyettes államtitkár és dr. Puszter Bernadett, az Oktatási Hivatal elnökhelyettese tájékoztatta a közoktatási intézmények vezetőit az új tanévre vonatkozó szakmai feladatokról, változásokról.

    2026.08.25.
  3. Tanévnyitó konferencia

    Megtartották a X. Fejér Vármegyei Tanévnyitó Konferenciát Székesfehérváron. Az eseménynek szokott módon a Városháza adott otthont.

    2026.08.26.
  4. Új rendszer a közétkeztetésben

    Új kártyás rendszert vezetnek be szeptembertől a fehérvári oktatási intézményekben a közétkeztetésben. A diákétkeztetés korszerűsítésének következő állomása az intézkedés, melyet a tervek szerint tovább is fejlesztenek majd a jövőben.

    2026.08.26.