-
Évezredes üzenet
Városunk büszkén viszi tovább a Szent István-i örökséget, ami nemcsak szellemiségében van jelen, hanem – a modern tudományos eszközöknek köszönhetően – immár kézzelfogható bizonyítékokkal rendelkezünk Székesfehérvár ezeréves erődítéséből. Az évzáró intézményvezetői találkozón igazi kincseket, az államalapítás korából származó fa- és földmintát adott át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek a Szent István Király Múzeum főigazgatója.
2025.12.16. -
Megérkeztek Fehérvár Angyalai!
Idén is megrendezte Székesfehérvár Önkormányzata a Fehérvár Angyalai adományozó programot. Ezúttal székesfehérvári intézményekben tanuló, sajátos nevelési igényű gyerekeket ajándékoztak meg, hogy örömet szerezzenek advent és karácsony alkalmából. Városunk nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a vendégeket a Hiemer-ház Báltermében.
2025.12.15. -
Támogatás az advent jegyében
A Fehérvár Angyalai ünnepséget idén is a Hiemer-ház Báltermében rendezték meg, ahol karácsonyi műsorral és ajándékokkal várták a meghívott gyermekeket.
2025.12.16. -
Szifilisz gyorsteszt a szülészeteken
Fejér vármegyében nem emelkedett a szifiliszes betegek száma és évek óta nem született fertőzött baba sem. Mivel országos szinten nőtt a betegek száma, minden kórház szülészetén bevezetik a gyorstesztet.
2025.12.16.
Új sportpálya, közvilágítás korszerűsítés, fedett buszmegálló építás - Östör Annamária önkormányzati képviselő tájékoztatója
Az Öreghegyen hamarosan sor kerül a Béla úti köztemetőhöz vezető úton egy biztonságos gyalogátkelőhely kialakítására és a temető bővítése miatt a hátsó bejárat kialakítására. Östör Annamária a terület önkormányzati képviselője hangsúlyozta, hogy mennyire fontos az Öreghegy teljes csatornázottsága. A jóváhagyott kiviteli tervek véglegesítése folyik jelenleg, és jövőre EU pályázati pénzből kezdődhet a munka. Csalára várhatóan még az idén kivezetik a gázt és biztonságosabbá teszik a 811-es útra való kikanyarodást.
2007.03.12. 09:26 |
Az Öreghegyen hamarosan sor kerül a Béla úti köztemetőhöz vezető úton egy biztonságos gyalogátkelőhely kialakítására és a temető bővítése miatt a hátsó bejárat kialakítására. Östör Annamária a terület önkormányzati képviselője hangsúlyozta, hogy mennyire fontos az Öreghegy teljes csatornázottsága. A jóváhagyott kiviteli tervek véglegesítése folyik jelenleg, és jövőre EU pályázati pénzből kezdődhet a munka.A Pozsonyi úti sportpálya helyett sikerült a Fiskális út – Túrózsáki út által határolt területen helyet találni egy új, korszerű sportlétesítménynek, aminek a tervezése is idei feladat. Kisebb volumenű, de az ott élők számára fontos problémák megoldása valósulhat meg az un. egyedi képviselői keretből is. Ezek a munkák már idén befejezésre kerülnek a körzetben.
-Fedett buszmegálló kerül a Zsolnai – Nagyszombati úti buszfordulóba, és a közlekedési rend szabályozása is biztonságosabb lesz.
-Javítják a közvilágítás minőségén, az elavult lámpatesteket újra, energiatakarékosra cserélik. Mivel az anyagi lehetőségek korlátozottak, ezért lépésről lépésre tudnak csak haladni a lakossági igényeknek megfelelően.
-Az idén várhatóan sor kerül az utcanév táblák pótlására és elkezdik az utcanév tábla-rendszer kialakítását is.
-A napokban elkészül a Béla út – Szeredi út kereszteződésében még hiányzó aszfaltos járda megépítése.
-A közterületek karbantartása rendkívül fontos, fák, virágos növények kiültetésére kerül sor a körzet több pontján.
-Padokat helyeznek ki a Bory térre és a hiányzó szemétgyűjtőket is pótolják a buszmegállókba.
-Bővülni fog a szelektív hulladékgyűjtés lehetősége a körzetben.
A 14-es körzethez tartozik Csala is, ahol az idén a következő feladatok megvalósítására lesz lehetőség:
-A rendkívül balesetveszélyes 811-es úton levő átkelőhelyen újfajta, optikai lassító rendszer bevezetése.
-A gázvezeték végre kikerülhet Csalára.
-Sor kerül a buszforduló körüli közterület rendezésére.