-
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03. -
Fejérben is felmérik a mezőgazdaság szerkezetét
A Központi Statisztikai Hivatal az ország 969 településén végzi el az Agrárium 2026 elnevezésű összeírást, amelynek során Fejér vármegyében közel 2000 gazdálkodó válaszait várják. A KSH szakemberei számítanak a gazdák együttműködésére, a nem kiemelt egyéni gazdaságoknak május 31-ig van lehetőségük az online válaszadásra, ezt követően összeírók keresik fel azokat, akiktől online nem érkezett adat.
2026.05.27.
Új présgép és innovációs projekt zárórendezvény a Sapa Profiles Kft-nél
Összesen 6,9 millió euró, több mint kétmilliárd forintos innovációs fejlesztés eredményeként a Sapa Profiles Kft. székesfehérvári gyárában autóipari igényeket maximálisan kielégítő alumínium présgépet és precíziós megmunkáló gépeket állított üzembe. A beruházás zárórendezvényét kedden délelőtt tartották a gyárban, ahol bemutatták az új, egyedülálló présgépet is a Sapa üzemében, ahol jelenleg mintegy 1150 ember dolgozik.
2014.12.16. 12:02 |
Összesen 6,9 millió euró, több mint kétmilliárd forintos innovációs fejlesztés eredményeként a Sapa Profiles Kft. székesfehérvári gyárában autóipari igényeket maximálisan kielégítő alumínium présgépet és precíziós megmunkáló gépeket állított üzembe. A beruházás zárórendezvényét kedden délelőtt tartották a gyárban, ahol bemutatták az új, egyedülálló présgépet is a Sapa üzemében, ahol jelenleg mintegy 1150 ember dolgozik.
KÉPGALÉRIA a beruházásról és a projekt záró sajtórendezvényéről
KÉPGALÉRIA a beruházásról és a projekt záró sajtórendezvényéről
Az uniós támogatású innovációs projekt keddi záró sajtórendezvényén Frank Iepema, a Sapa megmunkáló üzemének ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a pályázati támogatás 2,8 millió euró (több mint 845 millió forint) volt. Jelezte, hogy évekkel ezelőtt felismerték az autóipar növekvő alumíniumigényét, ugyanakkor sok időbe telt a fejlesztés pénzügyi hátterének megteremtése. Hangsúlyozta, hogy a beruházásnak köszönhetően ma már a lehető legmodernebb gépekkel dolgoznak, így olyan nagy gyártók közvetlen alkatrészbeszállítói lehetnek, mint az Audi, a Ford, a Jaguar vagy a BMW.
„Az egész város gazdasága szempontjából megállapítható, hogy kiváló évet fog zárni, ami elsősorban a városban dolgozó embereknek és a fehérvári vállalatoknak. Az idei évben pedig már jóval meg fogja haladni a válság előtti termelési értékeket a város ipara.” - mondta Égi Tamás alpolgármester a Sapa Profiles Kft. új présgépének átadásán. Elmondta, hogy a képzett munkaerő igen csak nagy kincs lett Székesfehérváron és mintegy harmincezer ember jár vidékről dolgozni a városba. A fejlődés iránya mindenképpen a kutatás-fejlesztés és a magasabb hozzáadott értékű gyártások bevezetésében van. Ez lehet az út a vállalatok és a város gazdasága számára, aminek húzóágazata az autóipar és szinte az összes ismert márkához nagyon fontos alkatrészeket állítanak elő a Fehérváron működő vállalatok. Égi Tamás köszönetet mondott az újabb fejlesztésért és kiemelte, hogy 2014-ben szinte nem volt olyan hét, hogy ne adtak volna át valamilyen nagyobb volumenű fejlesztést a cégek Székesfehérváron.
Hartwin Hagen a présmű ügyvezető igazgatója kiemelte: korábban évi 70 ezer tonna préselt alumínium terméket állítottak elő, aminek mindössze 17 százalékát (12 ezer tonna) gyártották a járműiparnak. Idén 17 ezer tonnát gyártottak és jövőre már 22 ezer tonnát fognak előállítani. A növekvő igényekhez új sajtológépre volt szükség, amit a projekt keretében helyeztek üzembe. A présgép 500 fokra melegített alumíniumtuskókat nagy erővel, 3500 tonnával keresztülnyom egy formázóeszközön, amely megadja a végtermék formáját. A Sapa Profiles Kft. az Alcoa-Köfém Kft. présmű üzletágának 2007 februárjában történt kiszervezésével kezdődött, a Présmű Alba Kft. megalapításával indult el. 2009-re vált 100 százalékos tulajdonossá az Orkla csoporthoz tartozó, svéd érdekeltségű Sapa Holding AB. A Sapa Profiles Kft. jelenleg több mint 1100 munkavállalót foglalkoztat Magyarországon.


