Új, neves vezetőedző irányítja a Fehérvár Enthronerst a következő idényben

A több európai országban is bajnokságot nyert Michael Wood váltja Mark Ridgley-t a Fehérvár Enthroners vezetőedzői posztján. Az új szakvezető koordinátorként és vezetőedzőként is számos bajnoki címet gyűjtött csapataival. Legutóbb 2024-ben az egyik legerősebb európai bajnokságnak tekinthető finn Maple League-t is megnyerte.
2025.12.11. 15:34 |
Új, neves vezetőedző irányítja a Fehérvár Enthronerst a következő idényben

Új vezetőedzőt szerződtetett a 2026-os szezonban az Osztrák Amerikai Futball Szövetség (AFBÖ) invitálására Ausztria legmagasabb osztályában, az AFL-ben induló Fehérvár Enthroners.

December elején eldőlt, hogy az addig a szakmai munkát irányító Mark Ridgley nem hosszabbítja meg lejáró szerződését. A Koronázók gyorsan megtalálták utódját: a következő idényben az Egyesült Államokban több évtizedes tapasztalatot szerzett Michael Wood lesz a csapat vezetőedzője, aki karrierje során koordinátorként és vezetőedzőként is számos bajnoki címet begyűjtött. Legutóbb 2024-ben megnyerte az egyik legerősebb európai bajnokságnak tekinthető finn Maple League-t, míg Olaszországban több csapatnál is máig egyedülálló sikereket jegyzett, miután bajnoki címeket ünnepelhetett a Bolzanóval és a Milanóval is. Az új head coach játékosként az Ohio State University csapatánál érdemelt ki teljes futball ösztöndíjat, majd az egyetem után azonnal edzősködni kezdett az Ithaca Egyetemen, valamint a német Allgäu Comets csapatánál. A 62 éves vezetőedző már munkába is állt, javában zajlik a jövő évi felkészülés tervezése és a szakmai stáb kialakítása. Az már biztos, hogy az elmúlt három esztendőben Székesfehérváron játszó magyar válogatott irányító, Hegedűs Máté távozik a csapattól és külföldön folytatja pályafutását.

Szintén az Enthronershez kapcsolódó hír, hogy Tim McGee, a csapat korábbi játékosa, jelenlegi védőfal-edzője magyar állampolgár lett. A 194 centiméter magas, 140 kilogramm súlyú korábbi védőjátékos egyetemi karrierjét az East Mississippi Community College-ben, majd a University of Memphis csapatában töltötte. Pályafutását Németországban folytatta, majd játszott Brazíliában és Lengyelországban is. 2018-ban érkezett Székesfehérvárra, játékosként egy magyar bajnoki címet és egy második helyezést ért el, valamint számos osztrák alsóbb osztályú bajnoki címet szerzett. Éveken keresztül volt a védelem pillére Jebrai Regan oldalán. Játékospályafutása után az Enthroners korosztályos és felnőtt csapatainál pozíciós edző lett, több magyar bajnoki címet, Közép-Európa Kupát, valamint számos egyéni elismerést szerzett. 2021-től a magyar válogatott munkáját is segíti.

Sport

  1. Tizenhatgólos Alba Fehérvár KC győzelem a Dunaújváros ellen

    A kiesőhelyen álló, továbbra is nyeretlen Dunaújváros házigazdaként 39-23-ra kikapott az Alba Fehérvártól. A vendégeknél Emilija Lazic tíz, Zentai Dorottya hét alkalommal volt eredményes. A mindössze nyolc mezőnyjátékost benevező hazaiaknál Horváth Anna hét, Egejuru Euniké Sára hat gólt lőtt.Dunaújvárosi Kohász KA - Alba Fehérvár KC 23-39 (11-22)

    2026.01.30.
  2. Kiütötte az Alba a Szegedet

    Az Alba Fehérvár kosarasai a hazai meccs előtt bravúrgyőzelmet arattak Kaposváron, így újra felléphettek a dobogó harmadik fokára. Pénteken könnyebb, de nem lebecsülendő ellenfél várt Oliver Vidin csapatára: a kiesés ellen küzdő Szeged érkezett az Alba Regia Sportcsarnokba. A meccs egy percig sem volt kétesélyes, óriási különbséggel győzött az Alba Fehérvár.Alba Fehérvár - SZTE-Szedeák 119-66 (36-10, 21-13, 34-21, 28-22)

    2026.01.30.
  3. Fésüs Irén Emléktorna

    A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.

    2026.01.28.
  4. Itthon készül a Vidi

    Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.

    2026.01.15.