Új munkahelyeket teremt Fehérváron a Gealan Kft.

Újabb cég költözik Fehérvárra, az autóipari cégeknek beszállító Gealan Kft. jövőre nyitja meg üzemét. A műanyag fröccsöntéssel foglalkozó cég első ütemben 65 új munkahelyet teremt gyárában, amely több, mint 2 millió eurós beruházás keretében épül. A cég vezetőit csütörtökön a Városházán fogadta Székesfehérvár polgármestere.
2014.10.02. 15:56 |
Újabb cég költözik Fehérvárra, az autóipari cégeknek beszállító Gealan Kft. jövőre nyitja meg üzemét. A műanyag fröccsöntéssel foglalkozó cég első ütemben 65 új munkahelyet teremt gyárában, amely több, mint 2 millió eurós beruházás keretében épül. A cég vezetőit csütörtökön a Városházán fogadta Székesfehérvár polgármestere.
A cég vezérigazgatója, Dömsödi Gábor elmondta, hogy műanyag fröccsöntéssel foglalkozó céget 1985-ben alapították és kezdetben 23 fővel indult. A cégcsoport jellemzően autóipari és háztartási terméket gyárt. A cég szolgáltatásai között szerepel a műanyagipari projektek menedzsmentje, szerszámtervezés, késztermék minősítő labor által nyújtott laborvizsgálatok. Három gyár, illetve telephely található Németországban, egy Csehországban, egy pedig újonnan alakult 2014-ben Magyarországon. Az alkalmazottak összlétszáma 650 fő. A magyarországi gyár 45 - 65 további alkalmazottal számol 2015 közepére. Dömsödi Gábor ügyvezető igazgató a magyarországi helyszín kiválasztása kapcsán elmondta, hogy elsősorban a jó földrajzi elhelyezkedés és a jogi, valamint politikai környezet miatt esett a választásuk Székesfehérvárra.
Egy ilyen városnak, mint Székesfehérvár, amely nagyon is export orientált iparral rendelkezik, nem mindegy, hogy milyen export piacokon, milyen termékekkel és mennyire széles spektrumon tud megjelenni, mondta Dr. Cser-Palkovics András, aki köszönetét fejezte ki a cég képviselőinek, hogy Székesfehérvárt választották. A város infrastruktúrája mellett jól képzett, felkészült munkaerővel rendelkezik, amely szintén vonzó a nemzetközi vállalatok számára. 
Székesfehérvár polgármestere hozzátette: „A kis- és közepes vállalkozások számára a továbblépés lehetőségét jelenti a 2014-2020 közötti európai uniós források lehívása, hiszen az úgynevezett GINOP-os források teszik ki az összes Magyarországra jutó finanszírozás 60 százalékát. Az, hogy ezt a magyar ipar le tudja hívni teljes egészében, mindannyiunk érdeke. Hiszünk abban, és azért dolgozunk, hogy az egyébként nagyon erős és nagyon versenyképes iparral rendelkező városon belül működő kkv-k nagyon nagyarányú nyertesei legyenek ezeknek a forrásoknak. Így Székesfehérvár közössége is nyer, hiszen ez új munkahelyeket, magas technológiai színvonalat, és ehhez kapcsolódóan folyamatos kutatásfejlesztést is jelent, valamint növeli a helyi adóbevételt is. Egy versenyképes és fenntartható város ezekkel a forrásokkal gazdálkodhat, fejleszthet.” – hangsúlyozta dr. Cser-Palkovics András.
Az önkormányzatok központi szerepet töltenek be a vállalkozásfejlesztés elősegítésében a következő hat évben, tette hozzá Égi Tamás. „Az önkormányzatok is lehetőséget kapnak ebben az uniós ciklusban. A város programjában olyan elemeket nevesítettünk, amelyek a munkavállalók képzését és Székesfehérvárra települését segíti. Ez jó együttműködési alapot biztosít az önkormányzat és a helyi gazdaság szereplői között.” – emelte ki Székesfehérvár alpolgármestere a csütörtöki sajtótájékoztatón.Cser Palkovics András, polgármester, Székesfehérvár A polgármester ugyanakkor hozzátette, nem szabad megelégedniük, a jövőben a munkaerő utánpótlásáról kell majd elsősorban gondoskodnia a városnak, hiszen az ipar fejlődésével egyre több szakképzett munkavállalóra lesz majd szükség.

Gazdaság

  1. Partnerségi megállapodás

    Együttműködési megállapodást kötött a Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Pro Albensis Üzleti Szolgáltató Nonprofit Kft. közreműködésével. A szakmai rendezvények kölcsönös támogatása, közös egyetemi programok szervezése, valamint pályaorientációs együttműködés is része annak a partnerségi törekvésnek, amely újabb lendületet adhat Fejér vármegye gazdasági és műszaki életének.

    2026.04.25.
  2. Lányok napja a robotika világában

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara idén is csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz. Interaktív előadások, kvízjátékok várták a 12 év feletti résztvevőket, hogy megismerhessék a 21. század informatikai, mérnöki és menedzsment kihívásait. A közel harmincfős csapat betekintett az egyetemen folyó képzésekbe, és tartalmas sétát tett a Mobil robotika és a Virtuális valóság laborokban is.

    2026.04.23.
  3. VOSZ fórum a Sóstón

    Székesfehérvár idei évi költségvetése, a város gazdasági tervei és a közvetlen uniós forráslehetőségek voltak a központi témák a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által útjára indított vállalkozói fórumsorozat második találkozóján. Szó volt útfejlesztésekről, közösségi közlekedésről és a szakképzésről is.

    2026.04.22.
  4. Üzleti reggelit tart a VOSZ

    Gazdasági vezetők oszthatják meg tapasztalataikat, elvárásaikat és természetesen az általuk kínált lehetőségeket is egymással a nemrégiben útjára indított, Üzleti reggeli névre keresztelt találkozó második alkalmán, amelyet április 22-én tartanak a Sóstói Stadionban.

    2026.04.20.