-
Virágtenger a városban
A III. Béla király téri egynyári virágágyásban a domináns a rózsaszín és ennek árnyalatai. A Zichy liget körágyása, a Nap szerelmese fantázia nevet kapta az idei egynyári szezonra. A Petőfi park ágyásaiba pedig a SunPatiens névre hallgató virág került, ami az egyik legellenállóbb és legsokoldalúbb egynyári dísznövény.
2026.06.13. -
Nyugalmazott vezérezredes idézi fel előadásában a szovjet csapatok távozásának idejét
A 35 éve lezajlott sorsfordító eseményeket idézi fel június 16-án Borsits László nyugalmazott vezérezredes. A különleges előadásnak, amelyet Németh István kuratóriumi elnök nyit meg, a Berényi út és Móricz Zsigmond utca sarkán, a Hotel Vadászkürt mellett található Krajczáros Art Gallery ad otthont.
2026.06.13. -
Érzelmi intelligencia fejlesztése
Az önismeretet, az érzelmi intelligencia fejlesztését és az érzelmi nevelést állítja fókuszba az az új közösségi tér, amely pénteken délután nyitotta meg kapuit Székesfehérváron. A LESZEK hangulatos terei lehetőséget nyújtanak egyéni konzultációkra, coaching folyamatokra, páros és csoportos foglalkozásokra.
2026.06.12. -
Duplo világ a Gárdonyiban
Lego kockákból épült hatalmas kastélyok, működő vonatok, hajók és más különlegességek várják az érdeklődőket június 13-án és 14-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.
2026.06.12.
Új helyszínen a rendezték meg vasárnap a Tóvárosi őszkösztő pikniket
Szilvát szedtek, esőcseppet gyűjtöttek, zenéltek kézzel, lábbal, hangszerekkel és énekeltek a legkisebbek Kamarás Emese és Szűcsné Ott Adrienn vezetésével vasárnap délelőtt a Toronysor melletti parkban, amely új helyszínként adott otthont a Tóvárosi őszköszöntő pikniknek.
A köszöntőket követően a délelőtt az Aranyszamár bábszínház Vackor című előadásával folytatódott. Az egész napos műsor szervezői, a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ munkatársai minden korosztályra gondoltak, amikor a programot összeállították, így a délután a Laguna KTSE táncbemutatójával indult, és a közönség sem maradt mozgás nélkül: Bérces Zsuzsi vezetésével zumbázhat majd, akinek kedve támad.
Kicsiket, nagyokat is elvarázsol a bűvészműsor, a Tóvárosban ezt az élményt Alexa Ákos garantálja. Négy órakor Füredi Nikolett színművésznő lép a színpadra, zenés műsora biztos sikerre számíthat. Ahogyan minden bizonnyal az lesz a közkedvelt swing énekes, Gájer Bálinté is – őt fél hatkor hallhatják a jelenlévők, és a délután folyamán DJ Kiss Attila is szórakoztatja majd a nagyérdeműt. A piknik idején egész nap kézműves foglalkozások, fajátékok, kreszjátékok várják a családokat – az első iskolai hét után jó kikapcsolódásnak ígérkezik a városrész őszköszöntő programja.
Az ingyenes esemény a Tematikus programsorozatok, klubfoglalkozások szervezése Székesfehérváron a TOP-6.9.2-16-SF1-2018-00001 projekt részeként valósul meg.