-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Új fórumsorozat indul "Civil Híd" címmel
Új fórumsorozat indul Székesfehérváron "Civil Híd" címmel. A program keretében minden hónap első szerdáján találkozhatnak az érdeklődő civil szervezetek, a tervezett helyszínek a Városháza, illetve a Viktória Rehabilitációs Központ lesznek. Óber László, az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke kiemelte, a programsorozat célja, hogy megismerkedjenek az újonnan alakult civil szervezetekkel, illetve azoknak a korábban alakult civil szervezeteknek az elvárásaival, programjaival, amelyek régi partnerei az önkormányzatnak. Elekes Zsuzsa civil referens elmondta, a programmal kapcsolatos kérdéseket, észrevételeket a civilhid@freemail.hu e-mail címre várják.
Új fórumsorozat indul Székesfehérváron "Civil Híd" címmel. A program keretében minden hónap első szerdáján találkozhatnak az érdeklődő civil szervezetek, a tervezett helyszínek a Városháza, illetve a Viktória Rehabilitációs Központ lesznek. Óber László, az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke kiemelte, a programsorozat célja, hogy megismerkedjenek az újonnan alakult civil szervezetekkel, illetve azoknak a korábban alakult civil szervezeteknek az elvárásaival, programjaival, amelyek régi partnerei az önkormányzatnak. Elekes Zsuzsa civil referens elmondta, a programmal kapcsolatos kérdéseket, észrevételeket a civilhid@freemail.hu e-mail címre várják.
A Civil Híd című új fórumsorozatról Óber László, az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke elmondta, az elnevezés arra utal, hogy híd épül az önkormányzat és a városban működő civil szervezetek között. A bizottsági elnök kiemelte, jelenleg zajlik a 2006-os költségvetés tervezése, az idén kiemelt hangsúlyt kap a civil szervezetek támogatása. A Civil Háló címmel induló, öt alkalmat magában foglaló programsorozat célja, hogy megismerkedjenek az újonnan alakult civil szervezetekkel, illetve azoknak a korábban alakult civil szervezeteknek az elvárásaival, programjaival, amelyek régi partnerei az önkormányzatnak. Kriston Renáta, a Civil Szervezetek Fejér Megyei Szövetségének programvezetője kiemelte, a rendezvények célja a kommunikáció erősítése az önkormányzati és a civil szféra között.