-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Új építési telkek, csökkenő hőárak - Warvasovszky Tihamér polgármester tájékoztatója
A szeptember 23-i közgyűlés után sajtótájékoztatón számolt be a legfontosabb napirendi pontokról Warvasovszky Tihamér. A polgármester a zárt ülésen megtárgyalt témák közül a távhőellátás fejlesztését, a Béla úti építési telkek kialakítását és a Balatoni út -Úrhidai úti csomóponton lévő ingatlan értékesítését emelte ki. A nyílt napirendi pontok közül a közalkalmazotti bérfejlesztésről, az új olimpiai díszpolgári címről, valamint új csatornázási, felújítási munkákról is tájékoztatott a polgármester.
A szeptember 23-i közgyűlés után sajtótájékoztatón számolt be a legfontosabb napirendi pontokról Warvasovszky Tihamér. A polgármester a zárt ülésen megtárgyalt témák közül a távhőellátás fejlesztését, a Béla úti építési telkek kialakítását és a Balatoni út -Úrhidai úti csomóponton lévő ingatlan értékesítését emelte ki. A nyílt napirendi pontok közül a közalkalmazotti bérfejlesztésről, az új olimpiai díszpolgári címről, valamint új csatornázási, felújítási munkákról is tájékoztatott a polgármester.
A közgyűlés zárt ülésen bírálta el a Balatoni út - Úrhidai út csomópontjánál lévő földrészlet elidegenítésére beérkezett pályázatot. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, a képviselőtestület elfogadható áron értékesítette az ingatlant, a területen üzemanyag töltő állomás épül. Szintén zárt ülésen hangzott el javaslat a Béla úton található külterületi ingatlanok megvásárlására, továbbfejlesztésére. A polgármester elmondta, vállalkozót keres az önkormányzat, akivel közösen 400 telket alakítanának ki: ez orvosolná azt a problémát, hogy nincs építési telek a városban. Zárt ülésen javaslat hangzott el a távhőellátás fejlesztésének koncepciótervére és sor került a pályázati kiírás elfogadására is, a polgármester szerint a legfontosabb cél a hőárak csökkentése.
A nyílt napirendi pontok közül Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte a költségvetési rendelet módosítását, amely átlagban 6%-os bérfejlesztést jelent a város mintegy 3780 közalkalmazottjának. Az osztályfőnöki pótlék esetén Székesfehérvár egyedüli városként a törvényi lehetőségek nyújtotta maximális, 45%-os emelést alkalmazza: 3500 Ft-ról 8000 Ft-ra nő ez az összeg. A pótlékalapot is jelentősen megnövelik: ez minden közalkalmazott számára többletbevételt jelenthet. Az intézmények működtetésére plussz 260 millió forint áll majd rendelkezésre. A polgármester elmondta, a testület döntése alapján ezentúl olpimpiai díszpolgári cím jár a nyári és téli olimpiai játékokon, illetve paralimpián aranyérmet szerzett fehérvári sportolóknak. A helyi lakáscélú támogatásnál emelkedik a korhatár: 40 év helyett 45 éves korig lehet igényelni. Warvasovszky Tihamér polgármester a nyílt napirendi pontok között tárgyalt fejlesztésekről is beszélt: az Almássy telepen szennyvízcsatornázási munkák kezdődnek központi támogatással, 2005 november 30-i befejezéssel. Megindul a Gárdonyi Géza Művelődési Ház felújítása, az első ütem 2005 május 31-ig fejeződik be. Tovább folytatódik az E.U előírásoknak megfelelően az akadálymentesítés: a Sarló utcai rendelő felújítására 20 millió forintot költ a város. A polgármester a nyílt napirendi pontok közül kiemelte azt is, hogy a Tourinform iroda október 31-i határidővel a városi önkormányzathoz kerül át, így hatákonyábbá tehető a város népszerűsítése.