-
Sikeres évet zár a Videoton
A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben.
2025.12.15. -
Elismerés Sinkó Ottónak
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.
2025.12.10. -
Együttműködés és
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.
2025.12.04. -
Fejlesztések a Continestnél
Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.
2025.12.02.
Új biomassza erőművet épít a Hungrana Szabadegyházán
Letették a szabadegyházai Hungrana Kft. újabb biomassza erőművének alapkövét: az ötmillió eurós beruházás eredményeképp a cég a teljes technológiához szükséges hő és gőz energiát, megújuló alapon állítja majd elő.
2017.03.28. 07:16 |
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter köszöntőjében arról beszélt, hogy a vállalat hosszú távra tervez, ezt bizonyítják az évről évre megvalósított fejlesztések. A miniszter elmondta: a Hungrana a meglévő biomassza erőművében évente 60 ezer tonna szalmát, továbbá 12-15 ezer tonna napraforgóhéj pelletet éget el, amivel a gőz- és hőigényének kétharmadát fedezi. A mostani fejlesztéssel pedig ez 100%-ra nő majd. A fejlődés mellett fontos a szabadegyházi cég számára a környezet védelme is, hiszen csak magyar, GMO-mentes alapanyagot használnak, bioetanolt állítanak elő a gépjárművek számára. Fazekas Sándor beszédében hagúlyozta: a magyar gazdaságnak a természetes GMO mentes termékekkel kell piaci előnyét megőrizni.