-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Új autót kapott a Beszédjavító Intézet
Új gépjárművet adtak át szerdán délután a Beszédjavító Intézetben Székesfehérváron. A Suzuki 1.3 VVT a székesfehérvári és kistérségi feladatokat is ellátó intézmény dolgozóinak munkavégzését segíti majd. A járművet Warvasokvszky Tihamér polgármester, a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulási Tanács elnöke adta át Gárdonyiné Kocsi Ilona intézmény-vezetőnek. Az autót kétmillió forint pályázati pénzből vásárolta a kistérség az önkormányzat segítségével. A Beszédjavító Intézetben évente majd 1200 gyermeknek segítenek a normális beszéd elsajátításában.
2008.01.16. 16:27 |
Új gépjárművet adtak át ma délután a Beszédjavító Intézetben Székesfehérváron. Az autó a székesfehérvári és kistérségi feladatokat is ellátó intézmény dolgozóinak munkavégzését segíti majd. A járművet Warvasokvszky Tihamér polgármester, a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulási Tanács elnöke adta át Gárdonyiné Kocsi Ilona intézmény-vezetőnek.
„Az esélyegyenlőség megteremtéséhez nemcsak a hozzáértő szakemberek munkája, de a tárgyi feltételek megteremtése is szükséges. Ezért fontos, hogy mostantól már három autóval járják az intézmény logopédusai a kistérség településeit” – emelte ki Warvasovszky Tihamér. Az autó megvásárlására pályázatot nyújtott be a Székesfehérvári Kistérségi Társulás, melynek elnyerésével kétmillió forinthoz jutott az intézmény.

Gárdonyiné Kocsi Ilona, a Beszédjavító Intézet igazgatója a rendezvényen a kistérségi társulás megalakulása óta folytatott munkáról számolt be. Mint mondta, a kistérség településein működő 72 kezelőhelyiség felszereltsége egyre színvonalasabb, az ellátott óvodások és iskolások száma pedig folyamatosan nő. Míg 2005-ben 670 gyereket kezeltek az intézetben, addig mára már ez a szám szinte megduplázódott: Székesfehérváron és további 16 kistérségi településen 1116 gyereket látnak el.
A logopédusok hetente két alkalommal tartanak foglalkozást a beszédhibás gyerekeknek a kistérség településein kialakított kezelőhelyiségekben. A szerdán átadott új autó az ő munkájukat könnyíti a jövőben.
„Az esélyegyenlőség megteremtéséhez nemcsak a hozzáértő szakemberek munkája, de a tárgyi feltételek megteremtése is szükséges. Ezért fontos, hogy mostantól már három autóval járják az intézmény logopédusai a kistérség településeit” – emelte ki Warvasovszky Tihamér. Az autó megvásárlására pályázatot nyújtott be a Székesfehérvári Kistérségi Társulás, melynek elnyerésével kétmillió forinthoz jutott az intézmény.

Gárdonyiné Kocsi Ilona, a Beszédjavító Intézet igazgatója a rendezvényen a kistérségi társulás megalakulása óta folytatott munkáról számolt be. Mint mondta, a kistérség településein működő 72 kezelőhelyiség felszereltsége egyre színvonalasabb, az ellátott óvodások és iskolások száma pedig folyamatosan nő. Míg 2005-ben 670 gyereket kezeltek az intézetben, addig mára már ez a szám szinte megduplázódott: Székesfehérváron és további 16 kistérségi településen 1116 gyereket látnak el.
A logopédusok hetente két alkalommal tartanak foglalkozást a beszédhibás gyerekeknek a kistérség településein kialakított kezelőhelyiségekben. A szerdán átadott új autó az ő munkájukat könnyíti a jövőben.