Udvardy Panna egyesben a nyolc között, párosban Janival döntős

Udvardy Panna egyesben bejutott a legjobb nyolc közé, míg párosban, Jani Rékával az oldalán készülhet a pénteki döntőre a fehérvári, tizenötezer dolláros női nemzetköz tornán.

2017.09.14. 18:30 |

Csütörtökön egyesben a nyolcaddöntőket, míg párosban már az elődöntőket rendezték a székesfehérvári ITF Future női nemzetközi tornán. Egyesben a nap elején még hat magyar volt versenyben, de az biztos volt, hogy mind a hatan nem lesznek ott a legjobb nyolc között, hiszen Udvardy Panna és Békefi Bianka egymással meccselt a nyolcaddöntőben. A délelőtti összecsapásokon Nagymihály Luca volt érdekelt, aki több mint két és fél órán át küzdött a kanadai Fernadezzel. A küzdelmet azonban siker koronázta: Nagymihály 6-3 4-6 6-3-ra győzött. De továbbjutott Jani Réka is, aki a kanadai Vagramovot verte két játszmában (7-5 6-2). A „magyaros” meccsen végül Udvardy Panna magbiztosa győzött Békefi Bianka ellen (6-1 6-1). De ott lesz a legjobb nyolc között Bodnár Anna is. Sajnos Pirok Alexának a legjobb tizenhat jelentette a végállomást, ő a hatodik helyen kiemelt horvát Primoraccal nem bírt. A negyeddöntő nyolcas mezőnyének felét azonban így is a magyarok adják. Pénteken az egyes pályán 10 órakor kezd Udvardy Panna a román Ducával, míg a kettesen ugyanekkor Nagymihály és Jani játszik egymással az elődöntőért. Udvardyék után pedig Bodnár meccse jön majd a horvát Primorac ellen. A center pálya harmadik összecsapása délután már egy döntőt kínál a Kiskút Tenisz Klubba kilátogatóknak: a párosok fináléjában az első kiemelt román duó ellenfele az Udvardy Panna Jani Réka alkotta kettős lesz.