-
Nagyok a Kicsikért!
Tizedik alkalommal rendezik meg a Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztivált. Május 9-én, szombaton egész nap ingyenes koncertekkel, sport- és gyermekprogramokkal várnak mindenkit a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A helyszínen befolyt összeget a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványnak ajánlják fel.
2026.05.04. -
Városi ballagás 2026.
Szombaton délelőtt 21 iskola 85 végzős osztályának 2068 fiatalja búcsúzott a várostól és az alma matertől a város közös ballagási ünnepségén. A rendezvény végén, szép hagyományként az iskolák végzős diákjainak képviselői emlékszalagot kötöttek Székesfehérvár zászlajára.
2026.05.02. -
Meglepetés a magyar érettségin
Jókai Mór és Wass Albert életét, pályáját volt érdemes ismerni, tudni a magyar írásbeli érettségin többek között. Meglepetés volt, hogy nem novellaelemzést kaptak idén a diákok, hanem Arany János versét lehetett elemezni.
2026.05.04. -
Kezdődik a lomtalanítás
150-re bővült a lomtalanítási gyűjtőpontok száma Székesfehérváron a tömbházas övezetekben. A lomtalanítás idén szombatonként lesz, és minden lépcsőházban tájékoztató plakátokat helyeznek a ki.
2026.05.04.
Tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az utóbbi időben a csapadékmentes időjárás, valamint az emberi gondatlanság következtében jelentősen megnőtt az avar, parlag, nádas és az erdőtüzek száma. A tűzesetek megelőzése érdekében az ország teljes területén lévő erdőkben és az erdőterületek határától számított 200 méteren belüli területen - a kijelölt tűzrakó helyen is - valamint a közút-és vasút menti fásításokban mindennemű tűzgyújtás, beleértve a parlag és gazégetést is, 2009. április 8-tól átmeneti időre tilos.
2009.04.08. 06:59 |
Az utóbbi időben a csapadékmentes időjárás, valamint az emberi gondatlanság következtében jelentősen megnőtt az avar, parlag, nádas és az erdőtüzek száma. A tűzesetek megelőzése érdekében az ország teljes területén lévő erdőkben és az erdőterületek határától számított 200 méteren belüli területen - a kijelölt tűzrakó helyen is - valamint a közút-és vasút menti fásításokban mindennemű tűzgyújtás, beleértve a parlag és gazégetést is, 2009. április 8-tól átmeneti időre tilos. Kérik a közúton és vasúton utazókat, hogy égő cigaretta csikket és dohányneműt ne dobjanak ki a járművek ablakán, mert a kiszáradt árokparton, vasúti töltések mellett keletkező tüzek sok esetben közvetlenül erdő- és mezőgazdasági területeket is veszélyeztetnek. Felhívják továbbá az erdőben kirándulók, valamint a mezőgazdasági területeken dolgozók figyelmét arra, hogy égő dohányneműt eldobni nem szabad, azt minden esetben gondosan el kell oltani.