-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Turizmusfejlesztés a régióban - Fehérvár városfejlesztésre, városrehabilitációra pályázhat
A következő két évben a Közép-dunántúli Régióban a turizmusfejlesztési célokra mintegy 22 milliárd forint felhasználására nyílik lehetőség - jelentette be a regionális fejlesztési tanács elnöke csütörtökön Székesfehérváron. Pál Béla elmondta, hogy 2007-2008-ban erre szánják a legmagasabb összeget a régió akciótervében meghatározott pályázati lehetőségek - a gazdaságfejlesztés, a fenntartható településfejlesztés, a környezeti és közlekedési infrastruktúra fejlesztés, a humán infrastruktúra és turizmusfejlesztés - közül.
2007.07.19. 15:17 |
A következő két évben a Közép-dunántúli Régióban a turizmusfejlesztési célokra mintegy 22 milliárd forint felhasználására nyílik lehetőség - jelentette be a regionális fejlesztési tanács elnöke csütörtökön Székesfehérváron. Pál Béla elmondta, hogy 2007-2008-ban erre szánják a legmagasabb összeget a régió akciótervében meghatározott pályázati lehetőségek - a gazdaságfejlesztés, a fenntartható településfejlesztés, a környezeti és közlekedési infrastruktúra fejlesztés, a humán infrastruktúra és turizmusfejlesztés - közül.
A kormány által indított Balaton zászlóshajó program közép-dunántúli részeként 3,5 milliárd forintot különítettek el. Azon belül 1,5 milliárdot kiemelt turisztikai fejlesztésekre szánnak, 2 milliárd forintra pedig pályázni lehet majd. Abból 1,8 milliárd vonzerő-fejlesztési, 200 millió pedig marketing célokat szolgál.
A Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyét képviselő regionális fejlesztési tanács döntése értelmében a régió négy megyei jogú városa - Székesfehérvár, Veszprém, Dunaújváros és Tatabánya - a következő két évben 10 milliárd forintra pályázhat a fenntartható városfejlesztés, városrehabilitáció céljaira - mondta el Pál Béla.
Tájékoztatása szerint augusztus 16-tól november 16-ig pályázhatnak az önkormányzatok, azok intézményei és társulásai, kistérségi többcélú társulások, költségvetési szervek és intézményei új kerékpárutak építésére. Erre a célra 1 milliárd forint keretösszeget vehetnek igénybe a következő két évben.
A kerékpárutak kiépítése mellett pályázni lehet azok forgalombiztonsági berendezéseire, tájékoztató táblák, biciklitárolók kialakítására is.
A kormány által indított Balaton zászlóshajó program közép-dunántúli részeként 3,5 milliárd forintot különítettek el. Azon belül 1,5 milliárdot kiemelt turisztikai fejlesztésekre szánnak, 2 milliárd forintra pedig pályázni lehet majd. Abból 1,8 milliárd vonzerő-fejlesztési, 200 millió pedig marketing célokat szolgál.
A Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyét képviselő regionális fejlesztési tanács döntése értelmében a régió négy megyei jogú városa - Székesfehérvár, Veszprém, Dunaújváros és Tatabánya - a következő két évben 10 milliárd forintra pályázhat a fenntartható városfejlesztés, városrehabilitáció céljaira - mondta el Pál Béla.
Tájékoztatása szerint augusztus 16-tól november 16-ig pályázhatnak az önkormányzatok, azok intézményei és társulásai, kistérségi többcélú társulások, költségvetési szervek és intézményei új kerékpárutak építésére. Erre a célra 1 milliárd forint keretösszeget vehetnek igénybe a következő két évben.
A kerékpárutak kiépítése mellett pályázni lehet azok forgalombiztonsági berendezéseire, tájékoztató táblák, biciklitárolók kialakítására is.