Túrázás: Tavaszi Ébredés néven hirdetett gyalogtúrát a MÁV Előre SC

A könnyű gyalogtúrán a Velencei-hegység több látványosságával is megismerkedhetnek a túrázók. A kezdeményezés célja a Természetjáró Szakosztály életének fellendítése.
2022.03.02. 17:51 |
Túrázás: Tavaszi Ébredés néven hirdetett gyalogtúrát a MÁV Előre SC

A MÁV Előre SC Természetjáró Szakosztálya 60 éve létezik, de az egyesület beszámolója szerint már régóta nem aktív.

Ezt szeretnék most megváltoztatni, és hagyományteremtő jelleggel egy tavaszi gyalogtúrát szervezni. A Tavaszi Ébredés névre keresztelt túra március 5-én, szombaton 10 órától indul a Sukorói sportpályától, majd a körülbelül 11 kilométeres hossz és 276 méteres szintemelkedés megtétele után ugyanoda érkezik vissza.

A túra ingyenes, a szervezők csak azt kérik, hogy kényelmes sportcipőt, időjárásnak megfelelő öltözéket – esődzseki javasolt –, némi élelmet és jókedvet hozzanak magukkal a résztvevők. Az útvonal részletes leírását ide kattintva találják.

Jelentkezni március 3-ig lehet a következő elérhetőségeken:

06-30-452-4775
mavelore.termeszetjaro@gmail.com

Fehérvári színes

  1. Királyok a Belvárosban

    A Székesfehérvári Királyi Napok felvezető rendezvénysorozata, a Királyok a Belvárosban újabb látványos programmal várta a közönséget szombaton kora este. Folytatódott a Királyok a Belvárosban programsorozat, ahol ezúttal Szent Erzsébet, Szent Margit, Asztrik érsek és II. András várta az érdeklődőket, a Tabulatúra régizene-együttes és a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének vitézei kíséretében.

    2026.08.01.
  2. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  3. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  4. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.