-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Tudásukkal versenyeztek a diákok Székesfehérváron
A felmenő rendszerű vetélkedőt hagyományosan minden tavasszal megrendezik. A verseny elsődleges célja az ifjúság katasztrófavédelmi ismeretinek bővítése, a veszélyhelyzetekben alkalmazható alapvető információk elsajátítása.
A versenyzőknek hét állomáson kellett megoldaniuk a feladatokat a többi között az árvízi védekezés, a veszélyesáru-szállítás, az elsősegélynyújtás, valamint a közlekedésbiztonság és baleset-megelőzés témakörében. Az ügyességi feladatok között ezúttal sem maradt el a mocsárjárás és a tűzoltóság témakörében a puttonyfecskendővel történő célba lövés. A tudáspróbán minden csapatnak egy ötvenkérdéses elméleti tesztet is ki kellett töltenie. Mindkét kategóriában az első három helyezett indulhat az április 24-ei megyei döntőn.
Az évről évre visszatérő vetélkedő lehetőséget ad arra, hogy a gyerekek tudatosan készüljenek fel a veszélyhelyzetek megelőzésére, természeti és a civilizációs katasztrófák hatása elleni védelemre, és nem utolsó sorban a megszerzett tudás birtokában balesetek, rosszullétek, tűzesetek során segíteni tudjanak bajba jutott embertársaiknak. A feladatok szakszerű végrehajtását a témakörökhöz illeszkedően a katasztrófavédelem munkatársai mellett a rendőrség, a mentőszolgálat, a vöröskereszt, a vízügyi igazgatóság és a Fehérvári Tűzoltó Egyesület képviselői koordinálták.
Eredmények:
Általános iskolás korcsoport (5.-8. évfolyamos tanulók)
1. helyezett: Petőfi Sándor Ált. Iskola, Csabdi
2. helyezett: Bicskei Önkormányzati Tűzoltóság I. csapata, Bicske
3. helyezett: Radnóti Miklós Ált. Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskola I. csapata, Kincsesbánya
Középiskolás korcsoport (9.-13. évfolyamos tanulók)
1. helyezett: Táncsics Mihály Gimnázium, Mór
2. helyezett: Csabdi Gimnázium
3. helyezett: Bicskei Önkormányzati Tűzoltóság I. csapata, Bicske
Különdíjak:
Fejér Megyei Polgári Védelmi Egyesület különdíja:
Bicskei Önkormányzati Tűzoltóság II. csapata, Bicske (általános iskolai korcsoport)
Bicskei Önkormányzati Tűzoltóság II. csapata, Bicske (középiskolai korcsoport)
Fejér Megyei Tűzoltó Szövetség különdíja:
Német Nemzetiségi Ált. Iskola II. csapata, Pusztavám
SZC I. István Szakgimnáziuma, Szfvár.
Magyar Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezete különdíja:
Petőfi Sándor Ált. Iskola, Csabdi
Táncsics Mihály Gimnázium, Mór
Fehérvári Tűzoltó Egyesület különdíja:
Móri Dr. Zimmermann Általános Iskola
JAKK Nemes Nagy Ágnes kollégiuma, Szfvár.