Triplapárbaj és hosszabbítás után kapott ki a tartalékos Alba Fehérvár a Körmendtől

Három alapember sérült az Alba Fehérvár kosarasainál, így nehéz meccs várt a csapatra az eddig botladozó Köremnd otthonában. Jól kezdett az Alba, és bár leadta előnyét, az utolsó negyed előtt még vezetett. Az egyik oldalon Harris, a másikon Ferencz szórta a triplákat, végül egyenlített, majd a hosszabbításban a győzelmet is megszerezte a hazai csapat, az Alba így nem tudott a Falco elé kerülni a táblázaton.
2018.04.28. 20:44 |

Lóránt, Hill és Pointer sem vállalhatta a játékot, így aztán pláne nem sokat számított, hogy a szezonban ötször már legyőzte az Alba a Körmendet. Ezzel együtt jól kedztek a tartalékos fehérváriak, főleg Harris halálosan pontos tripláinak köszönhetően 21-7-re is vezettek. Az első negyed hajrájában aztán futott egy 9-0-át, majd a kis szünet után is folytatta jó sorozatát a Körmend, és egyenlített. Átvennie a vezetést nem sikerült, mert a hazaiak is sokat hibáztak, az Albában pedig Filipovics megtörte a kosárcsendet. De innentől fej fej mellett haladtak a csapatok, kevés pont esett az első félidőben, amelyet minimális Alba-előny zárt.

Újabb triplák estek be a harmadik negyed elején, Simpson és Harris is betalált, odaát Hollins felelt. Akkor lett kicsit nagyobb a különbség, amikor Harris már ötödik hármasát dobta be, ráadásul Mohammed is csatlakozott egy triplával. Nyolccal vezetett az Alba, igaz, nem sokáig, mert a Körmendre is jellemző, hogy tud kintről dobni, ezt Ferencz mutatta meg. Horton jó büntetőzése is kellett hozzá, hogy az ebben a negyedben ismét hatékonyan támadó Alba hattal vezessen a negyedik periódus előtt. Ferencz azonban nem akart lemaradni Harristől, ő is bevágta az ötödik tripláját, tapadt a Körmend. Kettejük „párbaja” folytatódott, de más nem nagyon talált be a hazaiaknál, a lepattanókat pedig jól szedte az Alba. Két és fél perccel a vége előtt négypontos vendég vezetésnél időt kért a Körmend ciprusi vezetőedzője, ezt Ferencz nyolcadik (!) triplája követte. A végjátékban több büntetőt is kihagyott az Alba, ami végzetes volt, mert Wright egyenlíteni tudott – támadhattak még Kellerék, de rontottak.

A hosszabbításban Wright ott folytatta, ahol előtte abbahagyta, pontjaival már a hazaiak vezettek - közben Mohammed ismét büntetőt hibázott… Öttel elment a Körmend, és bár a végén megint bement két fehérvári tripla, a legfontosabbat a körmendi Fenning dobta, ezzel végül megnyerte az izgalmas meccset a vasi csapat, az Alba pedig nem tudta kihasználni, hogy a Falco közben kikapott Kecskeméten.

Egis-Körmend - Alba Fehérvár 92-87 (18-23, 16-12, 24-29, 20-14, 14-9) hosszabbítás után

Alba: Kovács Á. 6, Simpson 13/9, Harris 21/18, Filipovics 6, Keller Á. 11. Csere: Mohammed 10/6, Horton 20, Keller I. -.