Továbbra sem működik tökéletesen a Fehérép-Alcoa FKC

A női kézilabda NB1 kilencedik fordulójában az idén gyengélkedő Budapest Bank-FTC otthonában győzelmi reményekkel lépett pályára a Fehérép-Alcoa FKC, de a fehérváriak sajnos megint pont nélkül maradtak. A mérkőzésén két olyan csapat találkozott, mely az előzetes esélylatolgatásokhoz képest lényegesen gyengébben teljesített az első nyolc fordulóban. A népligeti találkozón 17-17-es félidei állás után végül a hazaiak tudtak szépíteni az eddigi mérlegükön.
2008.10.25. 23:28 |

NBI, 9. forduló:

Budapest Bank FTC – Fehérép Alcoa FKC 32-29 (17-17)

Népliget,
 Vezette: Andorka, Hucker

FTC: Gridnyeva és Sidorova (kapusok), Szamoránsky P. 6, Szucsánszki 6 (2), Zácsik 6, Berta 5, Kenyeres 4 (3), Németh 2, Szabó 2, Mohácsik 1, Dajka. Vezetőedző: Elek Gábor

FKC: Szikora, Petróczi és Djeric (kapusok), Trishchuk 8 (3), Bernataviciute 6, Vaszari 5, Kovács 3, Nikolic 3, Kamper 2, Siti 2, Emberovics, Lévai, Szegedi, Vijunaite. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 5/9 (Szucsánszki hagyott ki kettőt, Kenyeres és Zácsik egyet-egyet); 3/4 (Trishchuk hagyta ki)
 Kiállítások: 10 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 7-5, 15. perc: 10-11, 20. perc: 13-12, 25. perc: 15-15; 35. perc: 22-18, 40. perc: 22-21, 45. perc: 25-24, 50. perc: 28-25, 55. perc: 30-26.

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:
 „Újfent nem működtünk csapatként, és nem is hittünk a győzelemben. Ráadásul mindig az agresszívabb csapat nyer, mi pedig most nem voltunk azok. A második félidő elején szokás szerint bent maradtunk az öltözőben, aminek következtében hátrányba kerültünk. Meg kéne már végre tanulni, hogy ha nem azt csináljuk, ami a taktika, akkor mindig ki fogunk kapni.”