Továbbra sem megy az FC Fehérvárnak

Az eddig csupán egy gólt szerző csapatok mérkőzésén jól kezdett a Kecskeméti TE Erecco a Sóstói Stadionban, Farkas Balázs célt tévesztő lövését követően az első helyzetéből gólt szerzett az FC Fehérvár ellen. Fordulás után növelte előnyét a KTE, majd a fehérváriak hiába próbáltak egyenlíteni, még tíz ember  ellen sem sikerült, így a vendégek sporttörténeti sikerrel távoztak. FC Fehérvár - Kecskeméti TE Erecco 1-2 (0-1)
2008.08.16. 22:55 |
 Az eddig csupán egy gólt szerző csapatok mérkőzésén jól kezdett a Kecskeméti TE Erecco a Sóstói Stadionban, Farkas Balázs célt tévesztő lövését követően az első helyzetéből gólt szerzett az FC Fehérvár ellen.

Menyhárt a jobb oldalról küldött lapos lövést a hazai kapura, a labda pedig átcsorgott a rövid sarkot védő Sebők kapus lábai között, 0-1. A fehérváriak halovány támadójátéka nem fenyegette nagyon a vendégeket, azonban amikor az újonc néha eljutott a kapuig, veszélyes volt. A 40. percben Simek beadása után aztán Vujovic fejese csak centikkel kerülte el a bal kapufát, a félidő zárásaként pedig Menyhárt bal lábas lökete szállt a fehérvári ketrec fölé.

Fordulás után rögtön növelte előnyét a Kecskemét. A 49. percben egy kontrát indítva két ember között lépett ki Csordás Csaba, aki faképnél hagyva őrzőit a kifztó Sebők mellett gurított a jobb alsó sarokba, 0-2.Hiába birtokolták ezután szinte végig a labdát, a fehérvári együttes rászolgált a nézők elégedetlen bekiabálásaira, mígnem Horváth Gábor pislantott fel egy kis fényt: a 64. percben egy 24 méteres szabadrúgást végzett el, a labdát pedig a kapu bal oldalába csavarta, 1-2.
A gól után nem sokkal az addig fehérvári sárgákat előszeretettel osztogató Bede kiállította a vélhetően sértegető Yannick-ot, így a rendes játékidőből hátralevő 24 percet emberelőnyben futballozhatta végig a Vidi. A paprikás hangulatú találkozó következő szakaszában képtelen volt egyenlíteni a Fehérvár: Dvéri fejesét Mitrovic védte bravúrral, majd Horváth fejesét is hatástalanította. A 92. percben Sitku húzását fogta a kapus, Pavlicic lövésénél pedig nem kellett közbelépnie, a horvát középpályás lábában maradt az egyenlítés.

A Kecskemét sporttörténeti sikert aratott a fehérvári 2-1-es győzelemmel, hiszen története első bajnoki pontjait szerezte az első osztályban.

FC Fehérvár - Kecskeméti TE Erecco 1-2 (0-1)

Sóstói Stadion, 160 néző
 Vezette: Bede (Farkas, Butkai)

FCF: Sebők – Andic, Koller, Horváth, Mohl – Sifter, Farkas B. – Simek (Pavlicic, 57.), Dvéri, Vujovic (Nagy D., a szünetben) – Sitku. Vezetőedző: Disztl László

KTE: Mitrovic – Schindler, Lovric, Grkinic, Farkas I. – Menyhárt, Alempijevic, Koncz (Némedi, 77.), Cukic – Montvai (Francis, 71.), Csordás (Yannick, 59.). Vezetőedző: Tomislav Sivic

Gól: Horváth G. (64.) ill. Menyhárt (13.), Csordás (49.)

Sárga lap: 4-2
 Kiállítva: Yannick (66.)