Továbbra is veretlen az Albacomp

Harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte az Albacomp kosárlabda csapata vasárnap este az ARÉV Sportcsarnokban. A Nyíregyháza és a Dombóvár után most a Szolnok volt az áldozat. A félidőben három ponttal 47-44-re a hazaiak vezettek és a harmadik negyedben 17 pontos előnyre tettek szert. A záró játékrészben 3 perccel a vége előtt feljött egy pontra a Szolnok, ám végül 89-84-re az albacomp diadalmaskodott.

2003.10.13. 17:12 |

Harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte az Albacomp kosárlabda csapata vasárnap este az ARÉV Sportcsarnokban. A Nyíregyháza és a Dombóvár után most a Szolnok volt az áldozat. A félidőben három ponttal 47-44-re a hazaiak vezettek és a harmadik negyedben 17 pontos előnyre tettek szert. A záró játékrészben 3 perccel a vége előtt feljött egy pontra a Szolnok, ám végül 89-84-re az Albacomp diadalmaskodott.

Felváltva estek a pontok a mérkőzés első szakaszában, egyik csapat sem tudott 3-4 pontnál többel elhúzni. A fehérvári szurkolók idegeit borzolta, hogy a félidőre Walker már három faultnál járt, a bírok “segítségével”. Ekkor a vendégeknél Kobale és Masiulis szórta a pontokat, míg a hazaiaknál Walker dobta a triplákat. A harmadik negyedben megtette hatását az edzői fejmosás, hiszen az Albacomp fokozatosan növelte a hazai előnyt, az utolsó negyedet 15 pontos Albacomp vezetéssel kezdték.Ekkor tért át a Szolnok a zónázásra, amit Fodorék nem tudtak átdobni, kevéssel a vége előtt 82-81 volt ide, ám jött egy Boros – tripla, ami lendületet adott a csapatnak és végül 5 ponttal győzött. A hazaiaknál Walker 23 pontig jutott, Spivey 15, Fodor 14, Lapov 12 pontot szerzett. A vendégeknél Kobale 25 pontot ért el.

Farkas Sándor az Albacomp vezetőedzője a találkozót követően a következőt nyilatkozta:
A szünetben történz egy kis fejmosás, a játékosok átérezték, hogy az egész mérkőzésen nem lehet lenézni az ellenfelet. Ennek is volt köszönhető, hogy meg tudtunk lépni. A zárónegyedben beállt a Szolnok zónázni, amit nem tudtunk átdobni. Ebben az időszakban semmi nem sikerült. Boros Zoltán triplája adott lendületet ismét a csapatnak. Ez a mérkőzés jó volt arra, hogy felébredjünk, hiszen ezeket a hibákat nem követhetjük el a következő fordulóban Pakson, majd idehaza a Debrecen ellen.

Az Albacomp a következő fordulóban, szombaton Paksra látogat.