Továbbra is jól megy hazai pályán a Vác ellen az Alcoának

Miként az alapszakaszban, az 5-8. helyért zajló rájátszásban is megverte a Vácot a fehérvári női kézicsapat. Konkoly Csaba tanítványai szünetben még hátrányban voltak, de a második félidőben jól védekeztek, fordítottak és fontos győzelmet arattak az érintett négy csapat közül talán legerősebb Duna-partiak ellen. Krisztina Triscsuk 9 góllal vette ki a részét a fontos győzelemből.
Alcoa FKC - Váci NKSE 25-20 (9-12)
2012.04.14. 22:07 |

Volt hasonlóság a két csapat legutóbbi fehérvári bajnokijához képest, például az, hogy a váciaknál Klivinyi igen eredményesen játszott. A hazaiak kapujában Szikora szokás szerint tartást adott a csapatnak, de az első félidő felénél így is megbicsaklott kicsit az Alcoa, és zsinórban öt gólt dobva ellépett a Vác. Ebből a különbségből faragtak szünetig kettőt Tilingerék, de fordulás után tíz percig továbbra is csak üldözték a vendégeket. Ekkor jött az eredményben is a fordulat, a védekezésben odafigyelő Konkoly-csapat a második félidő felénél átvette a vezetést, és már nem is engedte ki a kezéből. Nikcsevics is többször megtalálta az utat a váci kapuig, az ellenfélnél igazából csak Tápai villanásai segítettek Klivinyinek a gólgyártásban. Csak nyolc találatra volt képes a Vác a második félidőben, a hajrában egészen simává tette győzelmét a remekül küzdő Alcoa FKC.

Alcoa: Szikora – Niksics 1, Niksevics 5, Tilinger 6, Horváth B. 1, Triscsuk 9 (4), Vaszari 3. Csere: Trimmel (kapus), Kuhinkó, Rádl, Becséri. Edző: Konkoly Csaba