Továbbjutott az UEFA-Kupában az FC Fehérvár

Egygólos előnnyel utazott Kazahsztánba az FC Fehérvár az UEFA-Kupa előselejtezőjének első körében, és a Kairat Almaty otthonában ugyan vereséget szenvedett, de idegenben lőtt góllal továbbjutott. A kazah csapat nagy elánnal ugrott neki Csertői Aurél alakulatának, de a fehérváriak a 34. percben Sitku révén vezetést szereztek, óriási lépést téve a talponmaradás felé.  Kairat Almaty – FC Fehérvár 2-1 (0-1)
2006.07.28. 00:38 |

A Kairat óriási offenzívába kezdett, kapujához szögezte a Vidit, azonban Sebők Zsolt bravúrt bravúrra halmozott. A 76. percben aztán ő is kapitulálni kényszerült, Ulesev egyenlített, majd a 88. percben egy büntetőt értékesítve Smakov állította be a 2-1-es végeredményt. Mivel a piros-kékek Fehérváron 1-0-ra nyertek, így idegenben lőtt találattal léptek az UEFA-Kupa második selejtezőkörébe.

Kairat Almaty – FC Fehérvár 2-1 (0-1)

Gól: Ulesev (76.), Szmakov (88.) ill. Sitku (34.)