Továbbjutott az Alcoa FKC RightPhone a Magyar Kupában

Az első néhány perc váltott vezetése után folyamatosan növelte előnyét a vendég Alcoa FKC RightPhone a Veszprém Barabás KC elleni MK-mérkőzésen. A szünetre 16-13-as vezetéssel térhettek a fehérváriak. A második félidőben még egyértelműbbé vált az Alcoa fölénye, és mintegy negyedóra elteltével tízgólosra nőtt a különbség a két csapat között – ezt követően már nem fenyegette veszély a fehérváriak továbbjutását.
Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC RightPhone 26-30 (13-16)
2010.11.04. 10:23 |
 Az első néhány perc váltott vezetése után folyamatosan növelte előnyét a vendég Alcoa FKC RightPhone a Veszprém Barabás KC elleni MK-mérkőzésen. A szünetre 16-13-as vezetéssel térhettek a fehérváriak – azonban örömük nem lehetett felhőtlen: Ana Amorim nem sokkal pályára lépése után ütést kapott az arcára, és valószínűleg orrcsont-törést szenvedett.

A második félidőben Ana kiválása ellenére is még egyértelműbbé vált az Alcoa fölénye, és mintegy negyedóra elteltével tízgólosra nőtt a különbség a két csapat között – ezt követően már nem fenyegette veszély a fehérváriak továbbjutását.

Az FKC kapuját ezúttal Szikora Melinda védte (több mint 40%-os hatékonysággal); Trimmel Brigitta négy büntetőre állt be, melyek közül kettőt hárított is! Tilinger Tamara és Azari Fruzsina egyéni szezoncsúcsot ért el tizenkét, illetve hat góllal.

Magyar Kupa, 16 közé jutásért:

Veszprém: Király, Hoffmann (kapusok), Ábrahám 6, Jenőfi 5, Mehlmann 4, Farkas 2, Földes 2 (1), Gerstmár 2, Koroknai 2 (2), Emberovics 1, Sterbik 1, Veszeli 1, Koszorús. Vezetőedző: Gyurka János.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 12 (4), Azari 6, Trishchuk 3, Vashchuk 3, Vincze 3, Horváth 2, Zsigmond 1, A. Amorim, Bízik, Turcsányi. Vezetőedző: Mihály Attila.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 3-4, 15. perc: 6-10, 20. perc: 9-12, 25. perc: 11-13; 35. perc: 14-19, 40. perc: 16-22, 45. perc: 17-24, 50. perc: 18-28, 55. perc: 21-29.