Továbbjutott a KEK-ben a Cornexi

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata a 2006-2007-es idényben a KEK-ben szerepel a nemzetközi porondon, és a legjobb 32 csapat között az izlandi Haukar Hafnarfjördur ellen lépett pályára, kétszer is. A fehérváriak feladták pályaválasztói jogukat, így pénteken és vasárnap is az északi szigetországban meccseltek. Az első összecsapáson 31-26-ra nyert Szabó Edina csapata, majd a vasárnapi visszavágón döntetlenre végeztek a felek. Haukar Hafnarfjördur – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 22-22 (11-9)

2006.10.15. 21:23 |
 A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata a 2006-2007-es idényben a KEK-ben szerepel a nemzetközi porondon, és a legjobb 32 csapat között az izlandi Haukar Hafnarfjördur ellen lépett pályára, kétszer is. A fehérváriak feladták pályaválasztói jogukat, így pénteken és vasárnap is az északi szigetországban meccseltek.

Az első összecsapáson 31-26-ra nyert Szabó Edina csapata, majd a vasárnapi visszavágón döntetlenre végeztek a felek. Nehezen lendült játékba a Cornexi, a Haukar keményen és lelkesen védekezett, így a félidőben három góllal az izlandiak vezettek, sőt a vége előtt 15 perccel is a hazaiaknál volt az előny (18-14). A hajrát aztán a rutinosabb EHF-Kupa-győztes alakulat bírta jobban, és a 22-22-es döntetlennel a Cornexi megőrizte ötgólos előnyét, és a legjobb 16 együttes közé jutott a KEK-ben.

Haukar Hafnarfjördur – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 22-22 (11-9)

Továbbjutott: Cornexi, 53-48-as összesítéssel.