-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Tovább működik a Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda önkormányzati támogatással
Támogatási szerződést írt alá kedden délelőtt Warvasovszky Tihamér polgármester és Varga Gábor, a Gaja Környezetvédő Egyesület elnöke. A város az egyesület által működtetett Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda munkájához szükséges pályázat önrészét biztosítja. A Gaja Környezetvédő Egyesület 1997 óta működteti a városban a Környezetvédelmi Tanácsadó Irodát. A működéshez szükséges pénzt pályázatokból biztosítják. A Környezetvédelmi Minisztériumhoz most benyújtott pályázatának önrészét 260 ezer forintot az önkormányzat biztosítja. A megállapodás aláírásakor elhangzott, hogy a város tavaly mintegy 200 millió forinttal segítette a civil szervezeteket. A polgármester külön kiemelte, hogy az önkormányzat 10 milliós pályázati önrész alapot is biztosít a civileknek, hogy az EU-s pályázatok is elérhetőek legyenek számukra.
2007.01.24. 07:33 |
Támogatási szerződést írt alá kedden délelőtt Warvasovszky Tihamér polgármester és Varga Gábor, a Gaja Környezetvédő Egyesület elnöke. A város az egyesület által működtetett Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda munkájához szükséges pályázat önrészét biztosítja. A város az egyesület által működtetett Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda munkájához szükséges pályázat önrészét biztosítja. A Gaja Környezetvédő Egyesület 1997 óta működteti a városban a Környezetvédelmi Tanácsadó Irodát. A működéshez szükséges pénzt pályázatokból biztosítják. A Környezetvédelmi Minisztériumhoz most benyújtott pályázatának önrészét 260 ezer forintot az önkormányzat biztosítja. A megállapodás aláírásakor elhangzott, hogy a város tavaly mintegy 200 millió forinttal segítette a civil szervezeteket. A polgármester külön kiemelte, hogy az önkormányzat 10 milliós pályázati önrész alapot is biztosít a civileknek, hogy az EU-s pályázatok is elérhetőek legyenek számukra.Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, Székesfehérváron több szervezettel kötött együttműködési megállapodást az önkormányzat, jelenleg 20 civil szervezet van, akikkel 2 éves időtartamra szerződött a város többek között szociális területen, környzetevédelmi feladatok megoldására, vagy idősek gondozására. "A tartós együttműködésekkel az önkormányzat is hosszabb távon tud számítani a civilek által végzett munkára, és a civilek is kiszámíthatóbban tudnak dolgozni." -tette hozzá a város polgármestere, aki szerint rendszeresen próbál a város minél több civil szervezet működési költségéhez hozzájárulni.
Székesfehérvár polgármestere kiemelte, a civil szervezeteknek sok jó pályázatuk van, sok szakmai elképzelése, amire tudnak szerezni pályázati forrásokat. A civilek számára az önrész biztosítása a legnagyobb gond, ezen próbál segíteni a város. Warvasovszky Tihemér elmondta, a Gaja Egyesület nagyon fontos munkát végez a fiatalok környezetvédelmi nevelésében, tanácsadásban, ezért is döntött arról a város, hogy támogatja pályázati önrész biztosításával az egyesületet.