Tovább menetel a bajnokságban az FC Fehérvár

Két, négy mérkőzés óta veretlen csapat találkozott egymással a Soproni Liga nyolcadik fordulójában, a legutóbb még válogatott-sikernek helyet adó Sóstói Stadionban. Az FC Fehérvár hiába ontja góljait az utóbbi fordulókban, a Sopron elleni bajnoki összecsapásra csak mintegy 1000 néző volt kíváncsi… Pedig a Hűség Városának labdarúgói is lendületben vannak, tulajdonosváltáson átesett Détári-csapat utóbbi négy meccsén nem kapott ki, két döntetlen és két győzelem után érkezett a Sóstóra. FC Fehérvár – Sopron 2-0 (2-0)
2007.09.15. 21:47 |

Nem túl nagy elánnal vetették bele magukat a csapatok az adok-kapokba, az első lövésre a hatodik percig kellett várni, ekkor Simek lőtt a kapu mellé szabadrúgásból. A 12. percben már a Sopronnak is volt helyzete, Belic gyenge lövését fogta könnyű szerrel Sebők. Nem sokkal később Nagy Dániel durrantott 20 méterről a vendégkapu mellé, majd Farkas Attila húzott el a bal oldalon, s Kocsissal a nyakán célt tévesztett, a jobb kapufa mellett hagyta el a labda a pályát. A 24. percben egy pörgős fehérvári támadás végén Farkas Balázs 24 méterről bombázott, labdáját azonban Varga bravúrral ütötte szögletre. Az első sarokrúgást aztán rögtön gólra is váltotta a Vidi. Nagy Dániel tekerte be a labdát balról, s a kapu előtt Csobánki Ádám ugrott a legmagasabbra, s a hálóba bólintott, 1-0. Csobánkit a találat után rögtön Bozic váltotta, ugyanis a gólszerző már sérülten talált a Sopron kapujába.
 A folytatásban a hazaiak birtokolták többet a labdát, de az unalmasan csordogáló percek nem fehérvári helyzeteket hoztak. Igaz, a soproni kísérleteknél sem rágta tövig a körmét a publikum, előbb Dancs lépett ki, majd nem merte elrúgni a labdát a kirontó Sebők mellett, később pedig Farkas Attila vágta csúnyán fölé a játékszert ígéretes helyzetben. Már-már vége volt a félidőnek, amikor Nagy Dani kerülte meg a tizenhatoson belül Siftert, a védő pedig felvágta a Vidi szélsőjét, 11-es! A büntetőhöz Sitku Illés állt oda, s az első játékrész zárásaként a csatár nem hibázott, a kapu bal oldalába helyezte a labdát, 2-0.

Fordulás után Belic-Dancs-Gyömbér összjáték után kellett Sebőknek védenie, az 50. percben Farkas szöglete után Koller fejesét hárította Varga. Nem sokkal később a szürkén játszó Dajic 20 méterről lőtt a kapu fölé, pedig Simeket is megjátszhatta volna kedvező helyzetben. A 63. percben a csereként beállt Aquino az oldalhálót találta el. Ezután megint Dajic előtt adódott helyzet, kihasználva a védők tétlenkedését ballal kapura küldte a labdát, de az elakadt a kapusban. A 71. percben Freud lőtt a keresztléc fölé, majd Aquino fejesét húzta le a Vidi kapusa. Egy perccel később Simek robogott el a jobb oldalon, középre adott, de Nagy a kapu fölé lőtt 12 méterről. A meccs legnagyobb helyzetét Dajic puskázta el a 75. percben: a leshatárról indulva lépett ki, óriási ziccerben csak a kapussal állt szemben, de a tizenegyes-pontnál megtorpant, érthetetlen módon bevárta védőket, s csak ekkor rúgta el a labdát, ami Sifter lábáról visszapattant hozzá, az ismétlés pedig elcsorgott a kapu mellett… A találkozó hajrájában Belic veszélyeztetett, de nem találta el a kaput, majd Nagy beadását fejelte a ketrec mellé Dajic. A helyzetek sorát Simek próbálkozása zárta, ügyesen cselezte be magát, majd a rövidsarok fölé bombázott.
 Az FC Fehérvár 2-0-s győzelmével tovább menetel a bajnokságban öt mérkőzésen tudott nyerni sorozatban úgy, hogy 17 góllal terhelte meg ellenfelei hálóját, s csak kétszer kellett Sebők Zsoltnak a gólvonal mögé piszkálnia.

FC Fehérvár – Sopron 2-0 (2-0)