-
A TISZA alakíthat kormányt
84,91%-os feldolgozottságnál az adatok szerint a TISZA Párt alakíthat majd kormányt. A TISZÁNAK 138, a Fidesznek 54, a MI Hazánknak pedig 7 képviselője lenne az új parlamentben, ez azt jelentené, hogy a Tiszának kényelmes kétharmados többsége lenne a parlamentben, ehhez ugyanis 133 mandátum szükséges. Orbán Viktor gratulált Magyar Péternek.
2026.04.12. -
Választás 2026 - Székesfehérváron is befejeződött a szavazás
Vasárnap este hét órakor hivatalosan befejeződött a szavazás az ország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson. Azok a szavazni akarók, akik már a sorban állnak, még leadhatják a voksukat.18:30-ig 60.762-en szavaztak Fehérváron, ami 82 százalékos részvétel.
2026.04.12. -
Rendkívüli nyitvatartás
Nyitva tart a legtöbb kormányablak az országgyűlési választás hétvégéjén, április 11-én szombaton, valamint 12-én vasárnap. Ezeken a napokon kizárólag személyi okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre, és lakcímkártya pótlására lesz lehetőség.
2026.04.11. -
Választási kisokos
A Helyi Választási Iroda vezetőhelyettesével, Kincses Zsolt Dáviddal összegyűjtöttük a legfontosabb információkat az április tizenkettedikei országgyűlési választáshoz. A tudnivalókat a könnyebb átláthatóság miatt pontokba szedtük.
2026.04.09.
Törvény rendezheti a polgárőrség működését - igazoltatni sincs joguk
Országszerte közel 1700 egyesületben 64 ezer polgárőr járul hozzá lakókörnyezetének biztonságához. A Belügyminisztérium elképzelhetőnek tartja, hogy a jövőben külön törvényben szabályozzák a polgárőrségek munkáját. Polgárőrökből, jogászokból és belügyi szakértőkből álló munkacsoport dolgozik a Belügyminisztériumban, hogy megvizsgálják, a polgárőrségek munkáját miként lehetne a jogi háttér megváltoztatásával, esetlegesen törvényi szintű szabályozással támogatni - közölte Hegedűs András, a tárca bűnmegelőzési főcsoportfőnöke, az Országos Bűnmegelőzési Központ vezetője.
Országszerte közel 1700 egyesületben 64 ezer polgárőr járul hozzá lakókörnyezetének biztonságához. A Belügyminisztérium elképzelhetőnek tartja, hogy a jövőben külön törvényben szabályozzák a polgárőrségek munkáját. Polgárőrökből, jogászokból és belügyi szakértőkből álló munkacsoport dolgozik a Belügyminisztériumban, hogy megvizsgálják, a polgárőrségek munkáját miként lehetne a jogi háttér megváltoztatásával, esetlegesen törvényi szintű szabályozással támogatni - közölte Hegedűs András, a tárca bűnmegelőzési főcsoportfőnöke, az Országos Bűnmegelőzési Központ vezetője.
Hegedűs András szerint a polgárőrség csaknem tizenöt éves múltja és a magyar bűnmegelőzésben játszott szerepe mindenféleképpen indokolhatja egy önálló törvény megalkotását. Közel 1700 egyesületben jelenleg 64 ezer polgárőr járul hozzá lakókörnyezetének biztonságához. Zsombor György, az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) alelnöke elmondta: a polgárőrök, azonkívül, hogy közfeladatokat ellátó személynek minősülnek, egy bűncselekmény megakadályozásánál, tettenérésnél ugyanazon jogosítványokkal bírnak, mint bármely más állampolgár. Külön törvény nem foglalkozik a munkájukkal, hiába veszik ki részüket nap mint nap a rendőrség és más rendvédelmi szervek bűnmegelőzési munkájából.
A polgárőrök igazolvánnyal és jelvénnyel is rendelkeznek. Formaruhájuk egységesen nincs, általában láthatósági mellényt viselnek polgárőrség, bűnmegelőzés vagy készenléti szolgálat felirattal. Mivel ugyanolyan jogok (jogos védelem és végszükség) illetik meg őket, mint más állampolgárt, ezért senkit sem igazoltathatnak, bármennyire is gyanúsnak vélik az illetőt. Országos Polgárőr Szövetség, az egyesületek emellett a Biztonságos Magyarországért Közalapítványon (BMK) keresztül pályázhattak, így összesen 170 millió forint támogatáshoz juthatnak a szevezetek. A jövő évi költségvetésben a 35 milliós támogatást 160 millió forintra növelik, a pályázatokon pedig továbbra is az ideihez hasonló összeget nyerhetnek el az egyesületek.
Az OPSZ alelnöke úgy véli, a megalkotandó jogszabálynak a szövetség által már felállított szabályokat kellene törvényi szintre emelnie: így elő kellene írnia a polgárőrök kötelező képzését, tisztáznia kellene a polgárőrök jogait, kötelességeit, mindezt az egyesületek anyagi hátterének megteremtésével.