-
Talpra magyar flashmob
A március 15-i hétvégén érdemes volt nyitott szemmel járni a városban, a Vörösmarty Színház több helyszínen ünnepi flashmobra készült. Vasárnap az Alba Plazánál, a Vörösmarty Színháznál, és a Városház téren is tartottak villámcsődületet.
2026.03.15. -
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13. -
Drónverseny középiskolásoknak
A résztvevő csapatok négy hónapnyi felkészülése és gyakorlása után a pénteki elődöntővel megkezdődött az ország első középiskolai drónversenye. Az Alcoa Keréktermék Gyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által szervezett különleges versenyen komoly izgalmak várták a résztvevő középiskolásokat.
2026.03.13. -
Új köztéri óra a Belvárosban
Új köztéri alkotással gazdagodott Székesfehérvár Belvárosa. Pénteken délután avatták fel azt a köztéri órát, amelyet Kovács András órásmester Ecsedi Mária képzőművésszel és Diós Tibor kovácsmesterrel közösen készített. A Fő utcán, a Vörösmarty Színház mellett álló míves szerkezet mostantól éjjel-nappal jól láthatóan mutatja a pontos időt.
2026.03.13.
Történelemmé lett nosztalgia - meghosszabították a retró kiállítást
A válogatásban helyet kapnak – többek között – a már megszűnt magyar légitársaság, a MALÉV emblematikus tárgyai éppúgy, mint a korabeli gyerekjátékok, a korszak ruhadarabjai, konyhai eszközei, vagy a néphadsereg és munkásőrség felszerelési tárgyai. Megidézik még egy átlagos Kádár-kori lakás enteriőrjét, annak néhány jellegzetes elemével. A kiállításnak nem a nosztalgikus múltba révedés a célja, sőt inkább igyekszik rádöbbenteni a látogatókat arra, hogy a környezetükben megtalálható tárgyak, dokumentumok, fotók stb. a történelem részei, annak nagyon fontos forrásbázisai.
Ne engedjük, hogy ezek az olykor hétköznapinak tűnő, látszólag még tucatszám fellelhető relikviák az enyészeté legyenek. Figyeljünk ezekre a dokumentumokra, fotókra, tárgyakra, hiszen nélkülük a jövő szakemberei képtelenek lesznek a valós történelem ábrázolásra. Arra kérnek mindenkit, hogy a tulajdonában megtalálható fontos 19. és 20. századi, vagy akár még régebbi magániratokat, fotókat, térképeket juttassa el a levéltárba.