Tornát nyertek a fehérvári rugbys lányok, jó játékkal szoros vereség a fiúknál

Veresége ellenére fordulatos, jó mérkőzést vívott a Fehérvár Rugby Club az NB I-es férfi csapata szombaton, Százhalombattán. Vasárnap, hetes rendszerű rugbyben a fehérvári lányok Vitéz Georgina és Gyolcsos Mária vezérletével értékes tornagyőzelmet arattak Vácott.
2017.05.16. 17:08 |

Fotó: Krausz Gabriella

A Százhalombattán rendezett mérkőzés első percében a Fehérvár legfiatalabb játékosa Czimmermann Bálint, 50 méteres elfutásával célt szerzett, majd a jutalomrúgást Őrsi Dávid érvényesítette. Az ellenfél jól kihasználva fizikai fölényét viszonylag gyorsan kiegyenlített, később a vezetést is megszerezte. Ismét egyenlített a Fehérvár, majd a félidőig felváltva vezettek a csapatok. A második félidő már jellemzően a házigazda Batta dominanciáját hozta, Kállai Róbert is megsérült, akit mint kiderült nem tudott pótolni a Fehérvár. Elhúzott a Százhalombatta, Szontág Dániel edző javaslatára mind a bedobás mind a mezőnyjátékot illetően taktikát váltott a Fehérvár. Katona Balázs és Őrsi Dávid pontjai után rövid időre újra felcsillant az egyenlítés reménye, amely sajnos gyorsan szerte is foszlott Horvát Bence sérülése folytán. Egy fővel kevesebb játékossal kényszerült folytatni a fehérvári legénység, amely így már nem tudta a három egymást követő battai célt kivédekezni, vereség lett a vége; Százhalombatta- Fehérvár Rugby Club 69-34.

A sérülések okozta gondokkal küzdő női csapat a héten leigazolta a spanyolországi Club De Rugby Majada játékosát, Vitéz Georginát. A spanyol-magyar játékos igazolva jó hírét, a torna első mérkőzésén a budapesti Medvék ellen bombaformában hagyta állva az ellenfél szélsőit, rendre pontokat szerezve Huszti Katalin és Gyolcsos Mária kitűnő indításaiból, így az első mérkőzést döntő fölénnyel hozták a fehérvári lányok. (Fehérvár Rugby Club – Medvék Budapest. 53 – 7)

A második mérkőzés már nagyobb küzdelmet hozott, a fiatal és az ebben az idényben a fehérvári alakulatot már kétszer legyőző esztergomi csapat kemény ellenfélnek bizonyult, de végül – főként Gyolcsos Mária 20 és Vitéz Georgina 15 pontjának köszönhetően - meglett a győzelem. (Fehérvár Rugby Club - Esztergomi Vitézek 37 – 12)

A legkiélezettebb csatát a döntő hozta, végig felváltva vezettek a csapatok, a mérkőzés csak a lefújás előtti pillanatokban dőlt el, Zólyomi Edit 5 pontos célját követően 15 – 12-re győzött a Fehérvár Rugby Club a Királyság Vác ellen, ezzel a tornagyőzelmet is megszerezve.