-
Tengerre, Mackók!
Február második napján minden figyelem a medvék felé fordul, hiszen az időjósló népszokás szerint, ha a medve kijön barlangjából és meglátja árnyékát, hátat fordít és visszamegy aludni, tehát hosszú tél várható. Van azonban egy fehérvári különítmény, a medvetársadalom legfrissebb egyedei, akik egészen más terveket szövögetnek.
2026.01.31. -
Farsang a zeneoviban
Zeneovis farsangi mulatságot rendeznek január 31-én, szombaton 10.00 órai kezdettel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A kisgyermekes családokat rengeteg játékkal, hangszerrel és kézműves kuckóval várják, és lesz meglepetés is. A belépés ingyenes, ám jó szívvel fogadják a támogatásokat.
2026.01.30. -
Heti Betevő február 1-jén
Folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás február 1-jén, vasárnap. A felajánlásokat délelőtt várják, hagyományosan a Deák Ferenc Technikumnál.
2026.01.30. -
Magbörze a Gárdonyiban!
Cserélj, tanulj, kapcsolódj! mottóval rendeznek vetőmagbörzét e hónap utolsó napján a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. Január 31-én, szombaton 9.30 és 11.30 óra között várják szeretettel az érdeklődőket. A magok csereberéje mellett lesznek hasznos ismeretterjesztő előadások is, a belépés ingyenes.
2026.01.30.
TÖKjó Mesekuckó - a töklámpás legendáját ismerhetik meg a gyerekek
Az őszi szünetet követően ismét a megszokott helyszínen folytatódik a TARSOLY Ifjúságért Egyesület Mesekuckója. November 8-án, szombaton 10 órától a gyerekek megismerhetik a töklámpás legendáját és olyan meséket hallhatnak, amelyekben a tök a főszereplő. Ezen kívül lesz kavicsfestés és árnyjáték is.
2025.11.06. 12:54 |
TÖKjó délelőttre, sok mesével, kézműves foglakozással, legendás történetekkel várják a családokat november 8-án, szombaton a Fő utca 3. szám alatt.
Az őszi szünetet követően folytatódik a TARSOLY Ifjúságért Egyesület Mesekuckó programsorozata, ahol e héten a tököké lesz a főszerep. A résztvevők felidézik az október végi, november eleji ünnepkör eredetét, történetét is. A gyerekek megismerhetik az ír töklámpás legendát és más tökös meséket. A fő attrakció a mesékhez kapcsolódóan kavicsfestés lesz, novemberi hangulatban és profi kavicsfestő segítségével. Vidám vagy épp szomorú, mérges, vicces tököket, pókocskákat alkothatnak a résztvevők, de lesz társasjáték és árnyjáték is a délelőtt során.