-
Öt meccset játszik júliusban a Vidi
A Vidi július 1-jén játssza első nyári felkészülési mérkőzését, ezt követően további négy találkozón lép pályára a bajnokság július 26-i rajtjáig. Megmérkőznek a BVSC-vel, a Péccsel, a Haladással és a Vasassal is.
2026.06.28. -
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Többet kell törődnünk az egészségünkkel! - 6000 embert érdekelt a SZ.É.P. Székesfehérváron
Vércukormérésre, hallás- és látásvizsgálatra volt a legnagyobb igény a Miniszterelnöki Hivatal szervezésében lezajlott SZ.É.P. – Szűréssel az Életért Program idei utolsó, székesfehérvári állomásán. December 15-én szombaton összesen mintegy hatezer ember látogatott el az Alba Regia Sportcsarnokba. A vizsgálatok többeket figyelmeztettek életmódváltásra: a szűrésen részt vevők egyharmadánál magas koleszterinszintet, kétharmadánál pedig magas vérnyomást találtak a szakorvosok. Egy idősebb hölgy vérnyomása olyan magas volt, hogy nem is engedték haza, kórházba szállították a helyszínről.
2007.12.16. 21:12 |
Vércukormérésre, hallás- és látásvizsgálatra volt a legnagyobb igény a Miniszterelnöki Hivatal szervezésében lezajlott SZ.É.P. – Szűréssel az Életért Program idei utolsó, székesfehérvári állomásán. December 15-én szombaton összesen mintegy hatezer ember látogatott el az Alba Regia sportcsarnokba és vett részt ingyenes vizsgálatokon.
A korábbi hat helyszínhez hasonlóan Székesfehérváron is már kilenc órakor sor állt a SZ.É.P. – Szűréssel az Életért Programnak helyszínt adó sportcsarnok előtt. A Miniszterelnöki Hivatal valamint számos civil és szakmai szervezet szervezésében zajló országos road-show hetedik állomásán mintegy hatezer ember vett részt egészségügyi tanácsadáson vagy ingyenes szűréseken.
A vizsgálatok többeket figyelmeztettek életmódváltásra: a szűrésen részt vevők egyharmadánál magas koleszterinszintet, kétharmadánál pedig magas vérnyomást találtak a szakorvosok. Egy idősebb hölgy vérnyomása – bár ő maga nem érzékelte - olyan magas volt, hogy nem is engedték haza, kórházba szállították a helyszínről.

A szemészeti vizsgálat a legtöbbször jó eredménnyel zárult: szinte mindenki megfelelő szemüveget hordott és csak kevés esetben talált szürke- vagy zöldhályogot a szemész. Több probléma adódott a fül-orr gégészeti szűrésen: a nyelési nehézségekkel jelentkezők közül mintegy húsz látogatónál reflux-betegséget állapított meg az orvos. A hallásukat ellenőriztetők közül minden harmadiknak további kivizsgálást, szakorvos felkeresését tanácsolták.
A bőrgyógyászok, valamint a professzionális melanoma szűrést végző szakemberek Székesfehérváron egy páciensnél találtak melanomát, aki korábban nem tudott a kóros elváltozásról. Az esetet időben fedezték fel, így a vizsgálat életmentő volt. A melanoma mellett komoly veszélyt jelenthetett volna az a 12 bőrdaganat, amit szintén a SZ.É.P. szombat vizsgálatai tártak fel.
Székesfehérváron is végeztek mammográfiás szűrést az érintett korosztály számára: kivizsgálás és ellenőrzés után mintegy 80 szűrést végeztek el a szakorvosok. Az eredményeket postán juttatják el a vizsgálatra jelentkezőknek.
Székesfehérváron a Teleki Blanka Gimnázium és a Vasvári Pál Gimnázium csapatai vetélkedtek azon, ki tud több felnőttet elhívni a SZ.É.P. szombatra. A küzdelmet a Vasvári gimi csapat és élükön Czene Attila nyerte, így ők térhettek haza a nagyobb összegű sportszervásárlási utalvánnyal. A rendezvényről, a SZ.É.P. – Szűréssel az Életért Programról valamint a szűrővizsgálatokról bővebb információ a www.szep.freeblog.hu olvasható.
A korábbi hat helyszínhez hasonlóan Székesfehérváron is már kilenc órakor sor állt a SZ.É.P. – Szűréssel az Életért Programnak helyszínt adó sportcsarnok előtt. A Miniszterelnöki Hivatal valamint számos civil és szakmai szervezet szervezésében zajló országos road-show hetedik állomásán mintegy hatezer ember vett részt egészségügyi tanácsadáson vagy ingyenes szűréseken.
A vizsgálatok többeket figyelmeztettek életmódváltásra: a szűrésen részt vevők egyharmadánál magas koleszterinszintet, kétharmadánál pedig magas vérnyomást találtak a szakorvosok. Egy idősebb hölgy vérnyomása – bár ő maga nem érzékelte - olyan magas volt, hogy nem is engedték haza, kórházba szállították a helyszínről.

A szemészeti vizsgálat a legtöbbször jó eredménnyel zárult: szinte mindenki megfelelő szemüveget hordott és csak kevés esetben talált szürke- vagy zöldhályogot a szemész. Több probléma adódott a fül-orr gégészeti szűrésen: a nyelési nehézségekkel jelentkezők közül mintegy húsz látogatónál reflux-betegséget állapított meg az orvos. A hallásukat ellenőriztetők közül minden harmadiknak további kivizsgálást, szakorvos felkeresését tanácsolták.
A bőrgyógyászok, valamint a professzionális melanoma szűrést végző szakemberek Székesfehérváron egy páciensnél találtak melanomát, aki korábban nem tudott a kóros elváltozásról. Az esetet időben fedezték fel, így a vizsgálat életmentő volt. A melanoma mellett komoly veszélyt jelenthetett volna az a 12 bőrdaganat, amit szintén a SZ.É.P. szombat vizsgálatai tártak fel.
Székesfehérváron is végeztek mammográfiás szűrést az érintett korosztály számára: kivizsgálás és ellenőrzés után mintegy 80 szűrést végeztek el a szakorvosok. Az eredményeket postán juttatják el a vizsgálatra jelentkezőknek.
Székesfehérváron a Teleki Blanka Gimnázium és a Vasvári Pál Gimnázium csapatai vetélkedtek azon, ki tud több felnőttet elhívni a SZ.É.P. szombatra. A küzdelmet a Vasvári gimi csapat és élükön Czene Attila nyerte, így ők térhettek haza a nagyobb összegű sportszervásárlási utalvánnyal. A rendezvényről, a SZ.É.P. – Szűréssel az Életért Programról valamint a szűrővizsgálatokról bővebb információ a www.szep.freeblog.hu olvasható.