-
4. AKTIV HiPer döntő
Péntek délután rendezték a 4. AKTIV HiPer döntőjét a Regionális Atlétikai Központban, ahol 35 Fejér vármegyei általános iskola legjobbjai versengtek a leggyorsabb és a legruganyosabb címért.
2026.03.20. -
Vereség Klagenfurtban
A Hydro Fehérvár AV19 8-3-ra kikapott a Klagenfurt otthonában az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, így 2-1-s hátrányban van az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban. A negyeddöntő folytatására szombaton kerül sor Székesfehérváron.Klagenfurt - Hydro Fehérvár AV19 8-3 (3-3, 4-0, 1-0)
2026.03.19. -
AKTIV HiPer döntő
A legruganyosabb és leggyorsabb általános iskolások gyűltek össze immár negyedik alkalommal a Bregyó fedett futópályáján. Az ARAK HiPer versenysorozatának döntőjén 35 iskola 24 tanulója versenyzett a legjobbnak járó címért.
2026.03.20. -
Egyenlített a Volán
Az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében a Hydro Fehérvár AV19 2–1-re legyőzte a Klagenfurtot a második mérkőzésen, ezzel egyenlített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.
2026.03.18.
Több mint 170 gyermek versenyzett a II. AlbaRG Kupán
Mintegy 170 gyermek részvételével rendezték meg szombaton az II. AlbaRG Kupát. A Köfém Sport- csarnokban szervezett szabadidős versenyen az ifjú tornászok több korcsoportban, egyéni és csapat kategóriákban mutathatták be tudásukat. A sportos programra az ország több településéről, többek között Zalaegerszegről, Veszprémből, Monorról és Budapestről is érkeztek fiatal tehetségek.
2016.06.11. 11:15 |
Mintegy 170 gyermek részvételével rendezték meg szombaton az II. AlbaRG Kupát. A Köfém Sportcsarnokban szervezett szabadidős versenyen az ifjú tornászok több korcsoportban, egyéni és csapat kategóriákban mutathatták be tudásukat. A sportos programra az ország több településéről, többek között Zalaegerszegről, Veszprémből, Monorról és Budapestről is érkeztek fiatal tehetségek.
Szombaton délelőtt immáron második alkalommal mérhették össze tudásukat az ifjú sportolók az AlbaRG Kupát, a Köfém Sportcsarnokban. A megmérettetésen nyolc egyesület, több mint 170 gyermeke lépett szőnyegre a szombati sportos programon. A nagyszabású sportrendezvényen a versenyzők szabadidős kategóriában indulhattak. Az eseményre többek között Zalaegerszegről, Veszprémből, Monorról, Komáromból is érkeztek csapatok, ráadásul a fővárosból két együttes is eljött.
Az ifjú tornászok összesen hat korcsoportban, egyéniben és csapatban is összemérhették tudásukat. Székesfehérváron 2014 szeptembere óta, a Zichy-liget 8. szám alatt, illetve a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Házban vehetnek részt ritmikus gimnasztika edzéseken a fiatalok. A szombati, ingyenesen látogatható program elsősorban szabadidős célt szolgálja, emellett a szervezők célkitűzése a sportág további népszerűsítése volt a városban az II. AlbaRG Kupával.
Az I. AlbaRG Kupa ünnepélyes megnyitóján Székesfehérvár Önkormányzatának képviseletében Östör Annamária, egészségügyi és sporttanácsnoka, valamint Szigli István, a 9. számú választókörzet önkormányzati képviselője jelentek meg. Beszédében Östör Annamária köszönetét fejezte ki a szülőknek, a versenyzőknek, az edzőknek, valamint Szigli Istvánnak, akik sokat tettek a szombati verseny létrejöttéért. „Nagy öröm számunkra, hogy immáron második alkalommal rendezhetjük meg a rangos AlbaRG Kupát! Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy egy ilyen szép, látványos és nőies sportágnak adhatunk ismét otthont. Gratulálok Simon Orsolyának és stábjának, hogy ilyen sikeresen viszik ezt a szakosztályt!” – mondta Östör Annamária, aki további sok sikert kívánt az egyesületnek és jó versenyzést a fiataloknak.
A ritmikus gimnasztika, vagy röviden RG egy pontozásos női sport, melyben a balett, a torna és a tánc elemeinek összevonása figyelhető meg benne. A versenyzők egyénileg, illetve csapatban mérhették össze tudásukat szombaton, melyben kiemelt szerep jutott a kéziszereknek, így karikának, a kötélnek, a labdának, a szalagnak, valamint a buzogánynak is. A megadott elemeket egy 75-90 másodperces (csapat gyakorlat esetében 2,15-2,30 perces) gyakorlatba kellett belekomponálni, amit zenére kellett elvégezni. A gyakorlatokat 13x13 m nagyságú területen mutatták be a sportolók. A szombati ritmikus gimnasztika verseny a sportolási lehetőségen kívül a közösségépítését is remekül szolgálta, hiszen sokan látogattak el családostul a Köfém Sportcsarnokba.



