-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Több mint 100 milliós központi támogatás - megkezdődhet a felsővárosi szennyvízcsatorna építése
Székesfehérvár újabb támogatásokat nyert el tervezett beruházásaihoz. A Közép Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség összesen 50 millió forintos támogatást nyújt a Mátra, Tátra, Fátra utcák csatornázásához és felújításához, valamint az Almásy telepen zajló munkálatok második üteméhez. A Belügyminisztérium 40%-os, mintegy 103,7 millió összegű céltámogatást nyújt a városnak a felsővárosi szennyvízcsatorna építéséhez, a nagyszabású beruházás 2005-ben indul.

Warvasovszky Tihamér polgármester pénteki sajtótájékoztatóján hangzott el, hogy Székesfehérvár újabb támogatásokat nyert el tervezett beruházásaihoz. A Közép Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség összesen 50 millió forintos támogatást nyújt a Mátra, Tátra, Fátra utcák csatornázásához és felújításához, valamint az Almásy telepen zajló munkálatok második üteméhez. A Belügyminisztérium 40%-os, mintegy 103,7 millió összegű céltámogatást nyújt a városnak a felsővárosi szennyvízcsatorna építéséhez, a nagyszabású beruházás 2005-ben indul.
A Közép Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség által nyújtott 50 millió forintos támogatásból 32 milliót fordíthat a város a Mátra, Tátra, Fátra utcák munkálataira, a beruházás szeptemberben indul. A fejlesztési ügynökség 18 millió forintot biztosít az Almásy telep II. ütem munkálataira. A Belügyminisztériumtól 103,7 millió forint összegű céltámogatást kapott Székesfehérvár a felsővárosi szennyvízcsatorna építéséhez, a nagy volumenű beruházás jövőre kezdődik. Befejeződött a csatornázás Alsóváros -Maroshegy területén, a nyugati területeken az úthelyreállítás megtörtént, az északin jelenleg is folyik. Ugyancsak elkészült az Almásy telep I/A beruházás, az úthelyreállítás folyamatban van. A Lomniczi úton novemberben fejeződik be az építkezés, A Balatoni úton az I.ütem szeptemberben, a II.ütem novemberben készül el, míg az úthelyreállítás jövőre valósul meg.