-
Kyndryl DigiWise Challenge
A Kyndryl (NYSE: KD), az üzletileg kritikus technológiai szolgáltatások vezető globális szolgáltatója pénteken bejelentette, hogy a WiseBoys csapata nyerte a Kyndryl DigiWise Challenge 2025–26 versenyt. A nyolc hónapon át zajló megmérettetésen öt helyi középiskola tíz csapata vett részt a digitális, kiberbiztonsági és MI-készségek fejlesztéséért.
2026.05.16. -
A jövő kihívásaira közösen kell választ találni
A jelenlegi gazdasági és geopolitikai helyzetről, az üzleti világ életét befolyásoló kihívásokról és lehetőségekről is szó volt a Székesfehérvári Üzleti Fórumon, amelyet immár hetedik alkalommal szervezett meg a Videoton Holding Zrt. Az előadások mellett a helyi ipar jelentős vállalatainak képviselői kerekasztal-beszélgetésen osztották meg gondolataikat e témában.
2026.05.13. -
Bővült a Braun
Hétfőn délelőtt ünnepélyes keretek között átadták a HUFBAU Braun kibővített áruházát a Móri úton. A negyvenéves családi vállalkozás még szélesebb kínálattal, az építőanyagok mellett barkács- és fürdőszobai termékeket is kínálva, komplex szortimenttel és a megszokott szakértői segítséggel várja régi és új vásárlóit.
2026.05.11. -
A fiatalokra épít a FIVOSZ
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete tovább erősíti közösségét: Tóth Zita személyében új alelnökkel bővül a csapat, amelynek célja változatlanul a fiatal vállalkozók támogatása, edukációja és közösségbe szervezése.
2026.05.01.
Több ezer álláslehetőséggel várta az érdeklődőket a III. FMH Állásbörze
Az III. Fejér Megyei Hírlap Állásbörzén az álláslehetőségek széles spektruma várta az érdeklődőket. A szakképzettséget nem igénylő, illetve konkrét végzettséghez nem kötött munkakörök mellett a megváltozott munkaképességűek részére is készültek ajánlatokkal a foglalkoztatók. Kiállítók közt a magyar tulajdonú kis-, és középvállalatok, valamint a multinacionális nagyvállalatok képviselői ugyanúgy megtalálhatók voltak, mint a fegyveres erők szervei, akik határvadász toborzóval és életpályamodellel csábították az álláskeresőket.
Az III. Fejér Megyei Hírlap Állásbörze ünnepélyes megnyitóján Égi Tamás, Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, hogy Székesfehérvár jelenleg - mintegy 100 ezer fős lakosságszámmal - 42-43 ezer aktív munkavállalót tud felmutatni, mindemellett nagyjából ugyanennyi dolgozó érkezik mindennap a városba, mintegy 170 km-es körzetből. Égi Tamás, alpolgármester a legújabb beruházásokról szólva hangsúlyozta, hogy „a robotika elterjedésével a cégek nem az alkalmazottakat váltják le, hanem az új fejlesztéseket erősítik, így számos nyitott pozíció van jelenleg Székesfehérváron.”
Ugyancsak az ünnepélyes megnyitón Kázmér Judit, a Mediaworks Hungary Zrt. PR és marketing igazgatója, arról beszélt, hogy az internet korában is van létjogosultsága egy állásbörzének, ahol személyes találkozás révén élővé válik az a lehetőség, hogy a cégek és a munkavállaló még részletesebben bemutatkozzanak. Az állásbörzére 46 kiállító a konkrét végzettséget nem igénylő állásoktól, a szakmunkás végzettségű és diplomás pozíciókig mindenféle lehetőséggel készült hétfőre, a 16 óráig látogatható börzére.