Tízezer méter - Farkas Dárius 6 másodpercre a VB szinttől!

A 10000 méteres OB-n Farkas Dárius 6 másodperccel elmaradva a Junior VB szinttől, megnyerte a juniorok versenyét, a felnőttek között harmadik helyen ért célba. Az ARAK kiváló hosszútávfutója 31:06.06-os idejét ráadásul élete első 10000 méteres versenyén étre el. Az utolsó 800 méteren hosszú hajrát indított a még csak két éve versenyszerűen atlétizáló futó, aminek az lett az eredménye, hogy a felnőtt élbolyt utolérve az abszolút harmadik helyen zárt és a juniorok versenyét megnyerte.
2010.05.11. 11:57 |
 A 10000 méteres OB-n Farkas Dárius 6 másodperccel elmaradva a Junior VB szinttől, megnyerte a juniorok versenyét, a felnőttek között harmadik helyen ért célba. Az ARAK kiváló hosszútávfutója 31:06.06-os idejét ráadásul élete első 10000 méteres versenyén étre el.

Ideális versenyidő fogadta az ország legjobb hosszútávfutóit Budapesten, Pasaréten a 10000 méteres Országos Bajnokságon. Farkas Dárius az ARAK legjobb hosszútávfutója a második futamba került. A rajtot követő helyezkedésben Dárius az élbolyt követő üldözők között futott. Mivel együtt indult minden korcsoport, Dárius eleinte csak a saját korosztályának versenyzőit figyelte.

Dárius gyorsabban teljesítette a második 5000 métert, mint az elsőt. Közben az élen futók elfáradva a tempóban lassultak, illetve kiálltak. Dárius folyamatosan zárkózott fel az élen futókra. Az utolsó 800 méteren hosszú hajrát indított a még csak két éve versenyszerűen atlétizáló futó, aminek az lett az eredménye, hogy a felnőtt élbolyt utolérve az abszolút harmadik helyen zárt és a juniorok versenyét megnyerte.

Az elért 31 perc 6 másodperc 6 század másodpercces idő pedig éppen elmarad a 31 percces Junior VB kiküldetési szinttől. Ennek ellenére versenyző és edző is elégedett, hiszen Dárius első 10000 méteres versenye volt. Nemsokára hazaérkezik Végh Tibor is az USA-ból, és együtt készülhetnek tovább, ami záloga lehet egy későbbi még jobb eredménynek.