Tizenöttel is vezetett, de végül vereséget szenvedett Tallinban az Alba

A Bajnokok Ligája selejtezőjében Észtországban lépett pályra az Alba Fehérvár. A magyar bajnok jól kezdte a meccset, vezetett szünetben, sőt, a harmadik negyedet egy remek szakasszal nyitotta és tizenöt pontos előnybe került. Ekkor azonban teljesen leblokkoltak a mieink, a Kalev Tallin már ebben a negyedben fordított, és a negyedikben is jobb volt. Még az utolsó pillanatban is triplát kapott az Alba, amelynek hétpontos hátrányt kell ledolgoznia a keddi visszavágón.
2017.09.24. 17:58 |

Alandise Harris triplájával nyitott az Alba, és bár ezt a hármast a továbbiakban már csak egy követte a fehérváriak részéről az első félidőben, mégsem mondható, hogy rosszul jött volna ki a nyitó két negyedből a magyar bajnok. A Tallin a 4. percben tudta először átvenni a vezetést (szintén egy triplával), de Van der Mars pontjai és lepattanói ellenére öt pontnál jobban nem tudtak elhúzni a hazaiak. Sűrűn forgatta csapatát a fehérvári vezetőedző, tizenegy kosaras is pályára került, ami a nemzetközi iramban és a hosszú szezonra való tekintettel nem volt meglepő.

Az Alba többször is bemutatta gyors lerohanásait, Kasey Hill pedig asszisztokkal is kiszolgálta csapatát, így a második negyed elején sikerült fordítani. Harris újabb kosaraival, majd a centerek, Lóránt és Macon palánk alatti szorgoskodásával héttel húzott el a Fehérvár, miközben a Kalev Tallin nyolc perc alatt csak hét pontot szerzett. De a félidő végén egy riplát, majd dudaszóra egy duplát is, főleg utóbbiért volt kér, hiszen egy elnézett lepattanót tett vissza Sokk.
Sokkot ettől nem kapott senki fehérvári részről, olyannyira, hogy a harmadik negyedből tizenöt másodperc telt el, amikor Keller már betalált, majd jött Harris újabb triplája és visszaállt a hétpontos előny. Az észtek a centereket erőltették, de „kegyetlen” volt az Alba a palánk alatt, majd indult, és Lóránt hármasával már tizenkettővel vezetett, időkérésre késztetve a Tallint. A harmadik negyed felénél, egy 13-0-ás fehérvári rohanás után dobta első kosarát a hazai csapat a második félidőben. Viszont ekkor meg ők repesztettek egy 8-0-át, a rendkívül tapasztalt Mazeika első kosaraival, úgyhogy Dzunics Braniszlavnak is időt kellett kérnie. Hiába tette, a Tallin tripláira nem volt orvosság, közben támadásban lebénult az Alba. Öt perc alatt simán leadta tizenöt pontos (!) előnyét a Fehérvár, és mivel dudaszóra megint kosarat kapott, már hátrányban volt a negyedik negyed elején…

Amikor 62-57 állt a táblán, azt jelentette, hogy alig több mint öt perc alatt húsz pontot vert ellenfelére a Tallin, és nem álltak le az észtek. Az Alba támadásaiból a türelem és a pontosság is hiányzott. Hill nem tudta jól befejezni a betöréseit, kintről is mellé mentek a kísérletek. Ellépni nem tudtak a hazaiak, de még Hill és Lóránt egy-egy beeső triplája sem volt elég az egyenlítéshez. Sőt, a vége előtt nyolc tizedmásodperccel oldalról dobták be a labdát az észtek, és Kangurnak ennyi is elég volt egy hármashoz… Bosszantó vereséget szenvedett az Alba, és nem lesz egyszerű ledolgozni a hétpontos hátrányt a keddi visszavágón.

Kalev Tallin - Alba Fehérvár 78-71 (24-21, 16-21, 18-15, 20-14)

Alba: Hill 11/3, Markovics 1, Harris 14/6, Lóránt P. 16/6, Keller Á. 8. Csere: Macon 9/3, Fenner 6,  Kovács Á. 5/3, Keller I. 1, Filipovics, Brbaklics.