-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Tizenöt nemzetből álló NATO delegáció látogatott Székesfehérvárra
Szombaton Budapesten zajlott a NATO parlamenti közgyűlése, ebből az alkalomból vasárnap rangos delegáció látogatott Székesfehérvárra, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságának székhelyére. Warvasovszky Tihamér polgármester 15 ország delegáltjait fogadta, a küldöttségben spanyol, belga, kanadai, francia, német, olasz, cseh, török, angol, norvég, portugál, lengyel, szlovén, izlandi és litván bizottsági tagok kaptak helyet. A delegáció számára a mai nap már nem a döntésekről, hanem a pihenésről szólt, hiszen Székesfehérvárra kirándulni érkeztek. A hivatalos program után idegenvezetők segítségével nézték meg a Bazilikát, a Romkertet, a Fő utcát és az órajátékot. A delegáció a délután folyamán az Öszhaderőnemi Parancsnokságon tesz látogatást.
2007.03.25. 12:40 |
Szombaton Budapesten zajlott a NATO parlamenti közgyűlése, ebből az alkalomból vasárnap rangos delegáció látogatott Székesfehérvárra, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságának székhelyére. Warvasovszky Tihamér polgármester 15 ország delegáltjait fogadta, a küldöttségben spanyol, belga, kanadai, francia, német, olasz, cseh, török, angol, norvég, portugál, lengyel, szlovén, izlandi és litván bizottsági tagok kaptak helyet.
A NATO Parlamenti Közgyűlés Állandó Bizottságának tagjai megismerkedtek a város történelmével, gazdaságával és kulturális értékeivel is. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta: 2007 január 1-től a városban működik az Összhaderőnemi Parancsnokság, így a NATO delegáció látogatása egyben a katonavárosnak is szól.
Dr. Vadai Ágnes a Magyar NATO delegáció elnöke a látogatást követő sajtótájékoztatón kiemelte, számos fontos témáról tárgyaltak a budapesti parlamenti közgyűlésen. Magyarország számára kiemelten fontos például a koszovói kérdés: ez a téma több bizottsági ülésen, valamint a plenáris tárgyalásokon is elő fog kerülni. Magyarország azt kérte a NATO Budapesten ülésező parlamenti közgyűlésétől, hogy nemzeti, valamint nemzetközi szinten is sokkal intenzívebb párbeszéd folyjon Koszovó jövőbeli státuszáról.
A NATO parlamenti közgyűlés állandó bizottságának szombaton kezdődött kétnapos ülésén Vadai Ágnes ismertetése szerint vitát generált a jövőben telepítendő rakétavédelmi rendszer ügye is. Ugyancsak foglalkoztak Afganisztán ügyével is. Az afgán házelnök levelet írt a parlamenti közgyűlésnek, amelyben segítséget kér az afgán képviselők, valamint a parlamentben dolgozók képzéséhez. A politikus ismertetése szerint az a megállapodás született, hogy a következő közgyűlésre meghívnak egy afgán delegációt, hogy a képzés részleteiről tárgyaljanak.
Dr. Vadai Ágnes elmondta, ebben a képzésben akár Magyarország is aktív szerepet tud vállalni, hiszen van olyan intézménye, amely kifejezetten a demokrácia elterjesztését és az emberi jogok érvényesülésének segítését szolgálja.
A hivatalos program után idegenvezetők segítségével nézték meg a Bazilikát, a Romkertet, a Fő utcát és az órajátékot. A delegáció a délután folyamán az Öszhaderőnemi Parancsnokságon tesz látogatást.
A NATO Parlamenti Közgyűlés Állandó Bizottságának tagjai megismerkedtek a város történelmével, gazdaságával és kulturális értékeivel is. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta: 2007 január 1-től a városban működik az Összhaderőnemi Parancsnokság, így a NATO delegáció látogatása egyben a katonavárosnak is szól. Dr. Vadai Ágnes a Magyar NATO delegáció elnöke a látogatást követő sajtótájékoztatón kiemelte, számos fontos témáról tárgyaltak a budapesti parlamenti közgyűlésen. Magyarország számára kiemelten fontos például a koszovói kérdés: ez a téma több bizottsági ülésen, valamint a plenáris tárgyalásokon is elő fog kerülni. Magyarország azt kérte a NATO Budapesten ülésező parlamenti közgyűlésétől, hogy nemzeti, valamint nemzetközi szinten is sokkal intenzívebb párbeszéd folyjon Koszovó jövőbeli státuszáról.
A NATO parlamenti közgyűlés állandó bizottságának szombaton kezdődött kétnapos ülésén Vadai Ágnes ismertetése szerint vitát generált a jövőben telepítendő rakétavédelmi rendszer ügye is. Ugyancsak foglalkoztak Afganisztán ügyével is. Az afgán házelnök levelet írt a parlamenti közgyűlésnek, amelyben segítséget kér az afgán képviselők, valamint a parlamentben dolgozók képzéséhez. A politikus ismertetése szerint az a megállapodás született, hogy a következő közgyűlésre meghívnak egy afgán delegációt, hogy a képzés részleteiről tárgyaljanak.
Dr. Vadai Ágnes elmondta, ebben a képzésben akár Magyarország is aktív szerepet tud vállalni, hiszen van olyan intézménye, amely kifejezetten a demokrácia elterjesztését és az emberi jogok érvényesülésének segítését szolgálja.
A hivatalos program után idegenvezetők segítségével nézték meg a Bazilikát, a Romkertet, a Fő utcát és az órajátékot. A delegáció a délután folyamán az Öszhaderőnemi Parancsnokságon tesz látogatást.