-
Közgyűlési összefoglaló
Igazgatói kinevezésekről, fiatal családokat és időseket érintő támogatások megemeléséről, illetve az Alba Regia ösztöndíjak növeléséről is döntött a város önkormányzatának Közgyűlése. Számos út-, járda- és híd felújításáról határoztak, újabb erdőtelepítésről döntöttek és elindították az új Feketehegy-szárazréti szabadidőpark kivitelezésére a közbeszerzést.
2025.12.05. -
Az SNI-s gyerekekért
A sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkozó intézmények eszközbeszerzését és módszertani fejlesztését támogatja az a nyertes pályázati projekt, melynek nyitórendezvényét csütörtökön tartották Székesfehérváron. A Székesfehérvári Tankerületi Központ pályázata által az Arany János EGYMI, a Móri Gárdonyi Géza EGYMI és a Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat szolgáltatásait korszerűsítik.
2025.12.05. -
Közgyűlési összefoglaló
Intézményvezetői kinevezésekről, szociális szektort érintő kérdésekről és támogatásokról, de útfelújításokról is szavaztak a képviselők a péntek délelőtti közgyűlésen, mely egyben az idei év utolsó testületi ülése volt.
2025.12.05. -
Segítség a fejlesztéshez
A sajátos nevelési igényű fiatalok ellátásának javítása került fókuszba azon az eseményen, melyre az iskolák vezetőit, pedagógusait vártak. Egy pályázatnak köszönhetően a tankerület speciális igényű gyermekekkel foglalkozó intézményeknek tud további segítséget nyújtani.
2025.12.05.
Tizennyolcadik alkalommal adták át Székesfehérvár vándorbölcsőjét
A SZÉNA Egyesület a Családokért civil szervezet – a Házasság hetéhez kapcsolódóan – tizennyolcadik alkalommal adta át Székesfehérvár vándorbölcsőjét, amelyre január végén hirdetett pályázatot.
A bölcsőt Bálesné Elekes Rita, a SZÉNA Egyesület elnöke, valamint Deák Lajosné önkormányzati képviselő adta át Horváthné Varga Andreának. Mint azt az édesanyától megtudtuk, 12 éve élnek Székesfehérváron, és a várhatóan márciusban érkező negyedik gyermeket, Fannit a szülők mellett Csaba, Dorottya és a mai sajtóeseményen résztvevő Emese várja nagy szeretettel.
A vándorbölcső nemcsak a mindennapokban jelent segítséget az édesanyának az újszülött érkezését követően, hanem jelképe annak, hogy a család negyedik gyermekét is Székesfehérvár polgáraként köszönthetjük majd, mondta az átadást követően Deák Lajosné. Az önkormányzati képviselő hozzátette, örömteli, hogy Székesfehérváron az elmúlt években nőtt a házasságkötések és a gyermekszületések száma.
A SZÉNA Egyesület – a Házasság hetéhez kapcsolódóan – egy játékot is meghirdetett. Résztvevővé válhatott bárki, aki a Házasság hetét megelőzően randevúra hívta párját. A feladat teljesítéséről egy fotót, 2-3 mondatos élménybeszámolót kellett elküldeni, valamint azt, hogy hány éve élnek kapcsolatban a jelentkezők. A SZÉNA Egyesület a szerencsére bízta a döntést: sorsolással három pár nyert nagyértékű nyereményt.
