Tizenhárom gólos meccsen szerzett pontot az éllovas ellen a Fehérvár AV 19

Pedig a győzelem is elérhető közelségbe került... A papírforma persze nem ezt ígérte, főleg úgy, hogy a Volántól tíz játékos is szerepelt a válogatottban a nemzetközi szünetben. Az EBEL listavezetőjét nem engedte ellépni a Volán, három gólos hátrányból is képesek voltak felállni a hazaiak, akik végül a túlórában alul maradtak és egy pontot szereztek az éllovas ellen.
2018.11.13. 21:17 |

A válogatott szünet után a listavezető Grazot fogadta a Fehérvár AV 19 az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Nem véletlenül birtokolja a tabella első helyét a stájer csapat, elmúlt tíz mérkőzéséből csak kettőt bukott el, és a második legtöbb gólt szerezte a szezonban. A meccs előtt kilencedik helyen álló Volán pedig sorozatban két derbit bukott el a pauza előtt.

Meglehetősen hamar letette a névjegyét a Graz: kevesebb mint másfél perc után megzörrent Mac Carruth hálója. Ám a Volán már ekkor is megmutatta keményen beleáll a listavezető elleni csatába! Kóger pár perccel később, máris kiegyenlítette a gólarányt. Hamilton gondoskodott arról, hogy ne legyen maradéktalan a fehérváriak öröme, miután két perccel a játékrész vége előtt belőtte saját, és csapata második találatát.

A középső harmadban csak úgy záporoztak a gólok! Szerencsére a graziak első találatát érvénytelenítették magas bot miatt, de Yellow Horn már nem kegyelmezett, úgyhogy elment 3-1-re az osztrák együttes. Kógerék azonban továbbra sem hagyták magukat, Sarauer csapott le egy kipattanóra és talált meg egy hajszál vékony lyukat a kapu felé. Ment az adok-kapok, ismét osztrák találat következett, erre pedig Caruso válaszolt és felhozta csapatát egy gólra. A harmad közepe nem a Voláné volt, mivel a Graz előbb emberhátrányban, majd fórban is betalált, ráadásul a pakk Tikkanen korcsolyájáról pattant a gólvonal mögé... (3-6). A Graz nem arról híres a szezonban, hogy ki lehet tömni, de a fehérváriak még a harmad vége előtt berámoltak még kettőt. Kóger után Hári talált be, utóbbi pedig ezzel helyrette renoméját, amin azért esett csorba, mert korábban eladott korongjából szerzett gólt az ellenfél.

A hamadik játékrész hajrájában az eredmény is gyönyörűen átalakult, hiszen Curalt vasról bepattanó löketével egyenlített a Volán (6-6)! Az már más kérdés, hogy Tikkanen hibája miatt emberhátrányba került a hazai együttes. Szerencsére kisvártatva négy a négy elleni játék következett, Setzinger kiállítása nyomán. Ekkor már szinte izzott a jég, a hajrában felváltva forogtak veszélyben a ketrecek, de a döntés a hosszabbításra maradt.

Sokakban meghűlt a vér, amikor botját elhagyva Carruth elesett a kapujánál, jókor érkezett a segítség Stipsicztől. Aztán egy emberelőnnyel nagy lehetőséget kapott a Fehérvár a győzelemre, a lövések záporoztak (egy-kettő a hazai kapura is), de nem sikerült élnie a lehetőséggel Hannu Jarvenpaa csapatának. A Graznak viszont igen, huszonhét másodperccel a vége előtt Caito ütötte közelről a pakkot a hazaiak kapujába. A Volán pontot szerzett a listavezető ellen, amelyet egyébként meglehetősen ritkán tudtak hatszor is mattolni a szezonban.

Fehérvár AV 19 - Graz 6-7 h.u. (1-2) (4-4) (1-0) (0-1)

Gólszerző: Kóger (2), Sarauer, Caruso, Hári, Kuralt, ill. Hamilton (2), Yellow Horn, Ograjensek, Garbowksy, Oberkofler, Caito.