Tizedszer lett bajnok az Alba Volán SC!

Nem másért, mint a fehérvári jégkorong tizedik bajnoki címéért szállt harcba az Alba Volán SC a 72. Országos Jégkorong Bajnokság döntőjének ötödik mérkőzésén. Az összesített párharcban 3-1-re vezető fehérváriak önbizalomtól duzzadva fogadták az Újpestet a teltházas Jégcsarnokban, és a sorozatban hetedik aranyra áhítozó hazai publikumnak nem is kellett csalódnia: Bajnok az Alba Volán SC!
2009.03.21. 18:48 |

Mindkét együttes, a címvédő Alba Volán és az ezüsttel is elégedett Újpesti TE csapata is remek ritmusban kezdett. Az 5. percben Ocskay tesztelte Matus Palkot, majd egy minutummal később Sikorcin lövését kellett bravúrral védenie Szuper Leventének. A lilák emberelőnyből sem tudták bevenni a fehérvári kaput, pedig adódott erre lehetőségük, majd miután kiegészültek a hazaiak, az UTE-nak már nem osztott lapot a honi hokinagyság. A 10. percben még védte Palkovics lövését Palko, de a 13.-ban már nem tudott mit tenni. Ocskay lökete levágódott a kapusról, a középen helyezkedő Horváth András azonban feltette fölötte a pakkot a hálóba, 1-0. A folytatásban is a kék-fehérek uralták a játékot, de ebben a játékrészben már nem rezdült a háló.

A második harmadban is érezhető volt az Alba Volán fölénye. Palko kapusnak meleg pillanatokat kellett átélnie a ketrec előtt, majd a 29. percben már nem menekült sem ő, sem az UTE. Martz alapvonal mögül visszatett pontos korongja Jason Guerrierot találta meg, aki a védőktől egyáltalán nem zavartatva tört kapura, és a hálóba ütötte a pakkot. Kétgólos fehérvári vezetés után sem lankadtak a kék-fehér rohamok, Fodor lövése a lepkésből perdült ki, nem sokkal később pedig Guerriero és Nagy Gergő próbálkozását is hárítania kellett a lilák szlovák hálóőrének. A harmad második felében már inkább kedélyes passzolgatás folyt a pályán, az Újpest nem igazán veszélyeztetett, míg Énekes Lajos alakulata magabiztos játékának eredményeként Palkónak biztosítania kellett néhányszor a kapuját.

A záró peridus elején Horváth András és Palkovics lövését is hárította az újpesti portás, pedig a Volán ekkor iskolajátékkal jutott el a ketrecig. A 45. percben Rafaj, a 47. minutumbsn Sikorcin próbálkozott, de Szuper Levi lehúzta a rolót. Tíz perccel a meccs vége előtt Tokaji Viktor kapuvasat zörgetett, majd nem sokkal később Kovács lövését kellett bravúrral védenie Palkónak. A vezetőbíró aztán megpróbálta szépítő gólba hajszolni a lilákat, kettős emberelőnybe kerültek a vendégek. Sőt, kapusát is lehozta Pék György, így hat mezőnyjátékos támadt három ellenében, mégis meg kellett rogyniuk a fővárosiaknak, mert az 53. percben Nathan Martz saját harmadából emelte az üresen hagyott ketrecbe a pakkot, 3-0. A végére örömjáték dukált, de a rohamok megakadtak a kapunál, mígnem a 60. percben Kovács Csaba megadta a kegyelemdöfést. Az Alba Volán 4-0-ra nyert, ami azt jelentette, hogy a fehérváriak a közönség vastapsa és tombolása mellett sorozatban hetedszer ürülhetett a magyar bajnoki címnek.

Alba Volán SC – Újpesti TE 4–0 (1-0, 1-0, 2-0)